Pulzar

CikkFesztivál hír

Díjazták a Sziget fenntarthatósági törekvéseit

Létrehozva 2020. január 21.
Stílus House, Electro, Techno, Electroclash
    0.00

Díjazták a Sziget fenntarthatósági törekvéseit

Komoly elismerést vívtak ki a Sziget zöld törekvései a hollandiai Groningenben, ahol a környezettudatos fesztiválok legnagyobb méltatásának számító „Greener Festival Awards" díjkiosztóján a környezetvédelem terén „elkötelezett" fesztiválnak járó díjat kapta. Ezzel az Európai Fesztiválszövetség értékelte a szervezők törekvéseit és programjait és megállapította, hogy az átlagnál nagyobb hangsúlyt fektetnek a fesztivál zöld tevékenységeire.

Tizenöt ország olyan fesztiváljait díjazták idén, melyek elkötelezettek a fenntarthatóság mellett és igyekeznek minél kisebb környezetterheléssel működni a fesztiválszervezéssel kapcsolatos kulcsterületeken, úgy mint a vízfogyasztás, a közlekedés, az ökoszisztéma védelme stb. A jelöltek egy szigorú auditálási folyamaton mentek át, melynek keretén belül nem csak a fesztivál ideje alatti, hanem az utána lezajló munkálatokat is vizsgálták. A fesztivál alatti tevékenységbe beletartozik a hatékony vízhasználat, az alacsony széndioxid-kibocsátás, a hulladék kibocsátás csökkentése, az energia hatékonyság, a fellépőkkel kapcsolatos igények minél fenntarthatóbb kiszolgálása, ennek kommunikálása is, de fontos szempont, hogy a vendéglátó helyek minél inkább a lokális, fai trade piacra támaszkodjanak.

„A Sziget a kezdetek óta fontosnak tartotta a környezettudatosságot, az utóbbi pár évben pedig az egyik legfontosabb feladatként tűzte zászlajára a fenntartható fesztiválozás feltételeinek minél szélesebb körű megteremtését" – mondta Kádár Tamás, a Sziget főszervezője, aki elmondta, hogy ez a pozitív elismerés csak még inkább arra sarkallja a szervezőket, hogy folytassák a megkezdett munkát, így már le is fektették az alapjait egy hosszabb távú környezetvédelmi intézkedéssorozatnak, ami példaértékű lehet majd a nemzetközi fesztiválok között is.

Archív partyajánlók

Még több fesztivál hír

  • Hamarosan indul az Electric Love 2026

    [Fesztivál hír] Az Electric Love Festival pár hét múlva, 2026. július 9-én startol Salzburgringre. Több mint 200 fellépő, hét színpad és széles zenei kínálat – az EDM-től a hard technón és bass musicon át a hip-hopig – garantálja a felejthetetlen élményt Ausztria lenyűgöző környezetében.
  • Cercle Festival Mexico 2026

    [Fesztivál hír] A mexikói San José del Cabo városában, Baja California lenyűgöző természeti környezetében rendezik meg a Cercle Festival következő különleges eseményét. A fesztivál helyszíne a Crania, amely a sivatagi tájak és a Csendes-óceán türkizkék vizei között bújik meg, egyedülálló hátteret biztosítva a zenei élményhez.
  • Újra lesz Nulladik Nap a Szigeten és elindítják a SZociety Mozgalmat

    [Fesztivál hír] Nagy bejelentésekkel érkezett a Sziget: az elmúlt 30 év legnagyobb bulijait összehozó nemzetközi sztárokkal, utána afterpartiként pedig a legendás Táncdalfesztivál sátor modernizált verziójával idézik fel a fesztivál hőskorát egy Nulladik Nappal, augusztus 10-én. Bejelentették a SZiget SZociety Alapítvány, ezen belül a SZociety Mozgalom és a SZuper SZociety-díj életre hívását, mely azokat a szakembereket és közösségeket segíti és állítja reflektorfénybe, akik kapaszkodót nyújtanak a mai fiataloknak a tömegessé váló mentális problémák és szorongások kezelésében. Megismerhettük az idén bővülő és színesedő district struktúrát és mindent, ami ott lesz a 2026-os fesztivál programjaiban.
  • STRAND Fesztivál 2026 - Világsztárok Zamárdiban!

    [Fesztivál hír] A Pendulum, Purple Disco Machine és a Hybrid Minds is fellép a STRAND Fesztiválon Öt hónappal a kapunyitás előtt világsztár fellépőket jelentett be a STRAND Fesztivál. Augusztus 19. és 22. között Zamárdi szabadstrandján az ausztrál Pendulum csapata, Purple Disco Machine, a Hybrid Minds, a Sigma és Dub FX is színpadra lép, a már korábban bejelentett Timmy Trumpet, valamint a hazai arénasztárok, élő legendák és az új generáció kedvencei mellett.
  • Paul Kalkbrenner, Amelie Lens és Deborah De Luca is fellép a B MY LAKE-n

    [Fesztivál hír] Júliusban három napos elektronikus zenei sztárparádé a Velencei-tónál A tavalyi siker után idén is Velencén rendezik meg a B MY LAKE fesztivált. 2026. július 16. és 18. között három nap elektronikus zene, világszínvonalú látvány, szabad energiák és minden eddiginél komolyabb sztár fellépők, többek között Paul Kalkbrenner, Amelie Lens, Deborah De Luca, Sven Vath, Worakls, Adam Beyer és Joseph Capriati, mindössze fél órára Budapesttől – ezt ígérik a szervezők, akik másodjára hirdetik meg a Velencei-tó Északi Strandján a több, mint egy évtizede életre hívott, mára már klasszikusnak mondható elektronikus zenei eseményt.
  • Kruder & Dorfmeister: a bécsi downtempo legendái a SopronFesten

    [Fesztivál hír] A bécsi elektronikus zenei színtér egyik legmeghatározóbb duója, a Kruder & Dorfmeister visszatér Magyarországra. Július 3-án a SopronFest keretében a Lővérekben lépnek színpadra, ahol aznap többek között Azahriah, a Parno Graszt és Beton.Hofi koncertezik, másnap pedig a The Prodigy várja a közönséget.
  • Electric Love Festival 2026

    [Fesztivál hír] Az Electric Love Festival 2026. július 9–11. között tér vissza a Salzburgringre. Több mint 200 fellépő, hét színpad és széles zenei kínálat – az EDM-től a hard technón és bass musicon át a hip-hopig – garantálja a felejthetetlen élményt Ausztria lenyűgöző környezetében.
  • DGTL Amsterdam 2026

    [Fesztivál hír] A DGTL Festival 2026-ban visszatér eredeti helyszínére, az amszterdami NDSM Docklandsre, ahol április 3–5. között rendezik meg a fesztivál 14. kiadását. Az ikonikus ipari környezet ismét futurisztikus játszótérré alakul, ahol a zene, a művészet, a közösség és a fenntarthatóság találkozik.
  • Armin van Buuren 2026-ban a debreceni Campus Fesztiválon

    [Fesztivál hír] A Campus Fesztivál történetében először lép fel Armin van Buuren, a globális elektronikus zenei színtér egyik legnagyobb ikonja! A fesztivál szervezői a mai napon jelentették be, hogy a holland szupersztár is ott lesz a debreceni Nagyerdőn, egy felejthetetlen show keretében.
  • Alakul a ’26-os Sziget, megérkeztek az első nevek

    [Fesztivál hír] Formálódik az újra magyar kézbe került Sziget arca. Az immár független szervezésnek köszönhetően olyan változásokra számíthatunk, melyek egyértelműen újra megerősítik a Sziget életérzést. Színesedik a program, bővül a műfaji skála, ugyanis mind ízlésben, mind korosztályban megint szélesebb rétegeket szeretnének megszólítani. Bár a zenekarok lekötésével - az ismert okok miatt – sokat csúsztak a szervezők, mégis mintegy 40 név van már a tarsolyban, köztük olyan sztárok, mint az új hanganyagával nemrég előrukkoló közönségkedvenc, a Twenty One Pilots, a legújabb lemezét szintén pár hete megjelentető Florence + The Machine. Az átütő nemzetközi sikert arató debütalbumával hozzánk is megérkezik az év egyik legnagyobb felfedezettje, SOMBR és visszatér a hosszabb kihagyás után újra koncertező Lewis Capaldi is.

© 2001–2026 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó