Ez alkalommal ismét Belgiumból érkeznek vendégeink, hogy techno és minimal zenékkel űzzük el a telet! FARSANG VAN!!! Ennek megfelelően a jelmezben és/vagy álarcban érkezőket nagy szeretettel várjuk, sőt, a legjobb jelmezt öltő személy EGÉSZ ÉVRE páros belépőt nyerhet a rendezvényeinkre! :)
Ode Maen betegség miatt nem tudott velünk lenni novemberben, de nagy örömünkre szolgál bejelenteni, hogy Belgium egyik hivatalosan is TOP DJ-je ellátogat hozzánk. Vele tart a Moin Moin Records egyik képviselője, MAAKS is, hogy a Mozi terem sötétjét megtöltsék hangokkal.
A kávézó rész lágyabb, de nem kevésbé hipnotikus rezgéseit Charlie Fraîche / Jimbo Jones barátunk segíti majd elő, ez alkalommal "Charlie" alter ego-ja megidézésével. Nem először jár nálunk, de az azóta eltelt időben olyan helyeken szerzett élményeket, mint például az Afrika Burn fesztivál DJ pultja. Varázslatos utázásra visz minket az, biztos.
Belga vendégienk mellett a Budapest in the dark csapatból Seldon, Adam BleakBass és Vlad Kamen zenél majd, Zegotha barátunk most külföldön mutatja meg, mi is a magyar virtus.
Vizuális művészeink továbbra is Trippy és infimensions.
////Dark area//////
Ode Maen
Maaks
////Light Area////
Charlie Fraiche
support : Seldon, Adam Bleakbass, Vlad Kamen
Vizuál : Trippy + infimensions
////ODE MAEN////
A 2011 óta aktívan DJ és producer Ode az inspirációt a 90es évek technojából merítette. Erre épülve alakult és töretlenül fejlődik a sajátságos mély, sötétet és néhol kicsit pszchedelikus hangzásvilága. A Ghent-ben élő művész hibrid szettjeiben a saját trackek élő előadása, a 3-4 csatornán történő mixeléssel igen egyedi
Ode a belga underground közeg megkerülhetetlen és egyben folymatosan irányt mutató "Feestgedruis" csapathoz tartozik, amiből azóta már kinőtte magát a BeNeLux terület egyik legfontosabb ügynöksége, a Sweet trade. Az Extrema Outdoor fesztivál, vagy a Fuse klub (és még megannyi fesztivál és klub) közönsége hallhatta már szigorú, feszes techno és minimal szettjeit.
Ode fiatal kora ellenére már legendás a BeNeLux területen.
Helyszín : Müszi
Zene : techno és minimal
Start : 23:00
Stop : 06:30
Hozzájárulás: 1500 .-
Hozzájárulás jelmezben érkezve : 1000.-
www.facebook.com/events/200611823747043/
Budapest in the Dark mögött húzódó filozófíáról az alapító Seldon után (http://koncertblog.reblog.hu/budapest-in-the-dark-seldon-bday-bash-muszi-interju-ajanlo-jatek) a BitD-rezidens dj-it is meginterjúvolta a Koncertblog. Adam Bleakbass, Zegotha, David Mole és Vlad Kamen válaszolt kérdéseikre.
Mi volt az, ami elkapott ebben darkos-minimalista stílusban, mi indított el ezen a vonalon?
Adam Bleakbass: Már több mint húsz éve foglalkozok elektronikus zenével, és mindig is a szikár, erőteljes és monoton dolgok jöttek be. Tudatosan keresem a technón belül azokat a területeket, melyeket a dark, koszos, taglózó és letisztult szerkezetek jellemeznek. Ezekből az elemekből építem a saját világom. Gyakorlatilag automatikusan ebbe az irányba orientálódtam, a mélység felé, ez gondolkodásra késztet, ebben van kihívás. Nem véletlenül Speedy J és Oscar Mulero a két abszolút példaképem.
Zegotha: Én alapjában véve psytrance-dj vagyok, sokat zenélek abban a műfajban is. Pár éve elkezdtem érdeklődni a technó iránt, eleinte csak hallgattam, majd bulikba jártam, kíváncsi voltam, hogy adják elő a zenéket az ottani dj-k, hogy keverik őket. Aztán elkezdtem én is gyakorolni, keverni. Kezdetben nem találtam még benne a helyem, de mára tudom, hogy számomra a technóban a lüktetést és utaztatást a hypnotic, illetve psytechno alfajok adják.
David Mole: A régi Freee Magazinban, vagy a fórumon írta egyszer egy partyarc, még a hőskorból: „hiányoznak a régi bulik, régi hangzások, amjkor még félni jártunk bulizni”. Ez a sötétebb, letisztultabb hangzás azóta tart fogva engem is több-kevesebb sikerrel.
Vlad Kamen: A minimál stílus 2004 környékén lopta be magát a szívembe, még a Minus (Richie Hawtin, Troy Pierce, Magda, Marc Houle) hatására kezdtem el jobban érdeklődni. Szabadidőmben mindig zenék után kutatok, melyekkel igazán el tudom varázsolni a közönséget.
Hogy definiálnád a különbséget egy átlagos technobuli és a Budapest in the Dark rendezvényei között? Mi az plusz, amit kaphat a sorozattól egy átlagos négynegyedrajongó?
AB: Azt gondolom, túlkínálat van a pénzorientált, személytelen és felszínes/tucat elektronikus zenét kínáló rendezvényekből. Mi ennek pont az ellenkezőjét képviseljük. Seldon tökéletes szellemiséget és ízlést rakott a projekt mögé. A BitD bulikon a zene a lényeg, a gondos koncepció alapján megválasztott kurrens lineupok. A központban pedig azok állnak, akik a legtöbb figyelmet érdemelnek: a közönség! Az a fontos, hogy minőséget adjunk az embereknek, nem pedig hogy tele legyen a zseb. Ezt érzik az emberek, és szépen lépésről lépésre haladva épül az egész. Januárban több mint háromszázan buliztunk a Müsziben. Óriási érzés, hogy ezért lehetőségem van tevékenyen is tenni.
Z: Ezen azért picit kellett gondolkodnom, bevallom. A BitD-rezidensek teljesen más közegből jönnek, és ezekből a közegekből azok az emberek, akik szeretik, amiket játszunk, eljönnek ezekre a bulikra is, így szépen keverednek is az arcok a bulikon, így lesz ez a bulisorozat egy „színes kavalkád". Seldon nagyon jól állítja össze a koncepcióját az éves sorozatnak.
DM: A légkör nagyon családias, amihez hozzátesz a helyszín és a vendégeink összetétele, az egészet pedig valahogy Seldon csupaszív lelkülete lengi körül, hisz amíg én csak „beházasodott nevelőszülő” vagyok, addig ez az ő édeskisbabája.
A napi teendőid és kötelezettségeid mellett mennyi ráfordítást igényel egy ilyen liebling-projekt, mint ez?
AB: Olyan emberek vagyunk a csapatban, akiknek ez a szenvedélyük, így gyakorlatilag napi szinten vagyunk kapcsolatban, és Seldon vezetésével megyünk előre. Legyen szó szervezésről, zenei felkészülésről, vagy a bulik lebonyolításáról, szívből csináljuk, mint egy csapat, és remek baráti kapcsolatok fűznek össze minket.
Z: Szeretek zenét hallgatni, igazából kedvfüggő, hogy milyen műfajt hallgatok. Mivel több műfajban is zenélek, ezért a bulik előtt mindig megnézem, kikkel zenélek, mit zenélnek, hogy azért az én szettem is beletartozzon abba az ívbe, amit egy lineup egészének adnia kell. De úgy érzem, ezek mellet is akad elég szabadidőm, egyéb terveim megvalósítására és a magánéletemre, kapcsolataimra.
DM: Rengeteget! De opciónk van klónozásra, és a MIB első része óta mi is harminchat órásnak számoljuk a napokat. Liebling-projekt, de misszióként éljük meg, és mindig jön egy új inspiráció, amivel csavarhatunk egyet az embereken. Nagyon jó érzés látni, hallani és megélni, hogy nemcsak létjogosultsága, hanem igény is van arra, amit csinálunk.
© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó