Nagy ünneplésre hívunk titeket harmadik születésnapunk alkalmából, talán az eddigi legnagyobbra. Tudjuk, hogy merész a kijelentés három év, számos díj és olyan vendégek után, mint Ben Klock, Marcel Dettmann, Robert Hood, Luke Slater, Surgeon, vagy Ben Sims, de ezt a harmadik évfordulót valóban egy olyan művész segít most nekünk emlékezetessé tenni, aki még a nagyok között is óriás. A Technokunst decemberi vendége Anglia egyik legmeghatározóbb elektronikus zenésze, a „Techno Bárója”, Dave Clarke!
Ben Klock az elmúlt tíz év technójának legfontosabb alakja, s ez nem a mi költői túlzásunk: évek óta ezekkel a jelzőkkel emeli őt folyamatosan egyre magasabbra a nemzetközi sajtó, a szakma, valamint természetesen a közönség – és persze az a tömött koncertteremnyi technorajongó, akik tavaly márciusban, arcukon letörölhetetlen mosollyal táncolták át azt a bizonyos éjszakát az A38 Hajón. Elérkezett a folytatás ideje, büszkén jelentjük be nektek újra: Ben októberben ismét a Technokunstra látogat!
Technokunst presents Adam X of Traversable Wormhole (UK), Clouds (UK), Isu, Dork
Kicsi, szőke, veszélyes – mi így jellemeznénk augusztusi vendégünket, akit azért hívtunk, hogy lezárjon velünk (és persze veletek) egy forró és eseménydús nyarat. Vendégünk a fesztiváltechno német kisördöge, Klaudia Gawlas!
A japán techno olyan, mint a japán kultúra – igen izgalmas, hiszen a hagyomány és a jövő, a régi és az új, a klasszikus és a modern összesimulásáról szól. Júliusban a Technokunst japán technóval mozgatja meg az A38 Hajó szubjait, méghozzá a legjobb fajtával: undergrounddal! Vendégünk Takaaki Itoh.
A38 hajó Luke Slater (Mote Evolver, Ostgut Ton - UK) Isu (Technokunst / Lick The Click! - HU) Dork (Technokunst - HU)
Teljesen mindegy, hogy mostanában Chris Liebing, Luke Slater, Marcel Dettmann vagy Len Faki szettjeit szereted jobban, egy biztos: mindegyikben megszólal valahol egy Pfirter-track.
Sokan 2011 legjobb bulijaként emlegetik, és vannak, akik számára „csupán” az eddigi legjobb Technokunst volt, de egy biztos: akinek tavaly augusztus huszadikán sikerült bejutnia a Hajó zsúfolásig tömött koncerttermébe, az egész életében mosolyogva/bólogatva fog emlékezni arra az éjszakára! Vendégünk szettje nagyobbat szólt, mint a tűzijáték, a közönség egy emberként tombolt kora reggelig, mi pedig úgy gondoltuk, hogy Budapest semmiképpen nem úszhatja meg egy második dózis nélkül, így idén augusztusban a Technokunst vendége ismét Tommy Four Seven!
party: Dmt-audio live és dj, BB303, Czellux, Nasca chill: Scarol, BB303, Lepque, Joke
Berlin fantasztikus város, de kultúrája és történelme mellett számunkra egy dolog miatt különleges: nyugodtan nevezhetjük Európa techno-Vatikánjának. És ahogy minden szent földnek van szentélye, úgy Berlinnek is van: ez pedig a Berghain – egy majd’ 15 éve működő szuperklub, amit egy régi katonai bunkerből alakítottak át a világ jelenleg egyik legtöbbet emlegetett szórakozóhelyévé, ahol a technora művészetként, kultúraként és életformaként tekintenek, ahol a világ legnagyobb DJ-i állnak sorba rezidenciáért, és ahová életében legalább egyszer minden techno-rajongónak el kell zarándokolnia.
Az idei nyarunk igen forróra sikerült mind időjárásilag, mind zeneileg is. Éppen ezért úgy döntöttünk, hogy júliusra egy kicsit lehűtjük nektek – ha már az időjáráson nem is tudunk változtatni, zenei kínálatunkon igen: hűsítőként megkapjátok Anglia – és a világ – technoklubjainak jelenleg egyik legfelkapottabb, legfrissebb és legtöbbet hype-olt fenegyerekét: július 16-án a Technokunst vendége Perc!
Luke Slater neve valószínűleg senkinek nem cseng idegenül, hiszen az elmúlt 20 év konstans elektronikuszenei szupersztárjaként úgy ugrált a világ legkeményebb underground technoklubjai és az MTV/VIVA tévék főműsorideje között, hogy hitelességét egy percre sem vesztette el, és bármihez nyúlt, egész egyszerűen sosem hibázott. A britek nemzeti kincsét az elektronikus négynegyedek létező összes műfajában való jártassága, állandó megújulást kereső szemlélete és elképesztően dinamikus szettjei teszik izgalmas és keresett DJ-vé és producerré – erről a magyar közönség már meggyőződhetett egy pár alkalommal.
Az A38 Hajó és a két Technokunst-rezidens, Isu és Dork által életre hívott sorozat célja, hogy bemutassa, milyen is a techno „igazi” arca: mély, rafinált, ötletes és természetesen táncolható. Ennek jegyében igyekszik havi rendszerességgel elhozni Budapestre a műfaj aktuális megfejtőit, mit például most a Sandwell District nevű formációt.
Technokunst presents