Pulzar

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál

Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is.

Pontosan fél évvel a kapunyitás előtt a STRAND Fesztivál TikTok-csatornáján jelentették be a szervezők a jó hírt, miszerint idén egy nappal hosszabb lesz az esemény.  A STRAND nulladik napján a főszerep Paul Kalkbrenneré, a német legendát a Berlin Calling című filmben ismerte meg a nagyvilág, hazánkban legutóbb a Balaton Sound küzdőterét töltötte meg ugyanezen a helyszínen. Ezúttal közvetlenül a Balaton legnagyobb tűzijátéka után lép színpadra.   Ugyancsak a fesztivál vendége lesz augusztus 20-án a  diszkó és a house műfaj ma már megkerülhetetlen alakja, a Purple Disco Machine, aki egy ideje egyedi hangzásvilágú slágerek egész sorával van jelen a világ legjobbjai között klubokban és fesztiválokon egyaránt. A bécsi Kruder & Dorfmeister páros nemrég a Müpában adott teltházas koncertet, most pedig a STRAND közönségét várja a Balaton partján.  

Zamárdi közel két évtizede a balatoni fesztiválok fővárosának számít, Budapestről egy órányi autóútra, páratlan panorámával Tihany felé. A 2013-ban indult STRAND Fesztivál, a MOL Nagyon Balaton zászlóshajójaként zárja minden évben a nyarat. Az esemény több tízezer turistát vonz a régióba. A fesztivál híres arról, hogy a bőséges zenei kínálat mellett minden korosztály számára látványos és „űzhető” programokat biztosít: földön, vízben és levegőben, nem utolsó sorban a cirkusz varázslatos világát megidézve.

A három fő színpadon és tucatnyi egyéb helyszínen mások mellett Dzsúdló, a Parno Graszt, Majka, a Halott Pénz, Pogány Induló, Manuel, a Valmar, Beton.Hofi, T.Danny, a Bagossy Brothers Company, a Carson Coma és Krúbi is színpadra lép, L.L. Junior élő show-val érkezik és idén először a headlinerek között szerepel Desh, aki Azahriah szerzőtársaként ért el sikereket az elmúlt években.

A „meghosszabbított”, augusztus 20. és 23. között megrendezett STRAND Fesztiválra február 24-től lehet jegyet váltani, a korábban megvásárol bérletek mellé pedig ún. „upgrade”, kiegészítő jegyek is válthatók, kedvezményes áron.

További információ, jegyek: https://strandfesztival.com/hu/

 

Még több fesztivál hír

  • Electric Love 2025

    Az Electric Love Festival Európa egyik legismertebb elektronikus zenei fesztiválja, amely minden nyáron a nem is olyan távoli osztrák Salzburgringen kerül megrendezésre.
  • Dance Valley 2025

    Idén 30. évfordulójára készül a hollandiai Dance Valley fesztivál, melyet 2025. augusztus 9-én ünnepelnek a már megszokott helyszínükön, a Spaarnwoude-ban.
  • INOTA Fesztivál 2025

    Az INOTA idén nyáron ismét fesztiválként tér vissza – itt a 2025-ös line-up első fele. A monumentális inotai hőerőmű idén nyáron ismét megtelik fénnyel, zenével és mozgással: 2025. augusztus 28–30. között az INOTA Fesztivál visszatér a nyitóévhez hasonló nagyívű formátumban, a tavalyi két kisebb eseménytől eltérően újra egy teljes értékű, nagyléptékű programmal. A Budapesttől alig egy órányira található poszt-indusztriális játszótér élvonalbeli és újszerű hangokkal, látványos installációkkal, valamint egy eddig még sosem használt helyszínnel bővül. Itt vannak az első bejelentett nevek.
  • DGTL Amsterdam

    A hamarosan startoló DGTL Amsterdam fesztivál az idei rendezvényével feltette az i-re a pontot.
  • CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

    A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe.
  • Júliusban Velencén indul újra a B MY LAKE Fesztivál

    2025-ben újra önálló eseményként tér vissza az elektronikus zenei szcéna egyik legmeghatározóbb eseménye, a B MY LAKE! A MOL Nagyon Balaton programsorozat keretében 2013-ban életre hívott underground elektronikus zenei fesztivál az elmúlt 11 évben több Balaton-parti helyszínen sikerrel vonzott alkalmanként több tízezer elektronikus zenei rajongót és turistát, a műfaj világsztár művészeit felvonultatva. 2025-ben a Velencei-tó partján, az Északi Strandon indul újra a B MY LAKE. Az esemény július 24-25-26-án, három napon át várja a fesztiválozókat, a város vezetői és a fesztivál szervezői hosszabb távon terveznek ezzel a helyszínnel, bízva abban, hogy ez az attrakció a tó körüli turizmus egyik zászlóshajója lehet.
  • VERKNIPT ARENA 2025

    A VERKNIPT ARENA 2025-ben visszatér, és a világon elsőként állít fel 360 fokos színpadot, mely forradalmi újítás a hard techno világában, és a legjobb DJ-k b2b szettjeinek ad majd helyet.
  • DGTL Amsterdam: megérkezett a full line-up

    2025. április 18-20. az új, immáron 13. fesztiválszezon kezdetét jelenti a DGTL életében.
  • VERKNIPT HORVÁTORSZÁG

    Az eredeti Hard Techno Holiday most még nagyobb lendülettel érkezik: több mint 50 előadó, 8 helyszín, 10 klub esemény, 6 medencés buli és 4 felejthetetlen hajó-rave várja a fesztiválozókat 5 napon át.
  • A Campus jövőre is nagy bulit ígér– itt vannak az első nevek!

    Az idei fesztiválszezon egyik legnépszerűbb rendezvénye a debreceni Campus Fesztivál volt. A Campus immár másfél évtizede arra törekszik, hogy biztonságos, családbarát, kulturált fesztivál legyen, amely valóban minden korosztályt elér.

© 2001–2025 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó