A "szeretet forradalma" egy nagy közös ünnep, boldog és békés ünneplése annak, hogy tudjuk, közösen képesek vagyunk elérni, hogy erőszak és félelem nélkül élhessenek az emberek szerte a világban, hogy egy élhető Földet hagyjunk utódainkra, hogy az alapvető emberi jogok mindenhol sértetlenek maradhassanak, hogy szűnjön meg az előítéletesség és a kirekesztés. Ez áll a Sziget Love Revolution kiáltványában, és ezt a nagy közös ünnepet adja vissza a 2018-as Sziget most napvilágot látott aftermovie-ja, amit itt láthatunk: https://youtu.be/D8YJxdSBayc
Az aftermovie bemutatását követően a szervezők azonnal rá is fordulnak a 2019-es Sziget programismertetésére. „A korábban közzétett Ed Sheeran koncert mellé - november 27-én - egy több mint 20 fellépőből álló listát jelentünk be, amin bőven lesznek világsztárok a legkülönbözőbb műfajokból, mellettük pedig izgalmas, friss és feltörekvő nevek is helyet kaptak" – mondta Kádár Tamás, a Sziget főszervezője.
Art of Freedom
„Tervezz olyan feltűnő, elgondolkodtató, kiemelkedő, lenyűgöző, mulattató, megkerülhetetlen alkotást - szobrot, installációt, dekorációs elemet vagy funkcionális objektet - amely pozitív üzenetével és vizuális erejével hirdeti a Szeretet Forradalmát és tovább színesíti a Sziget Island of Freedom változatos világát!" – áll a Sziget Art of Freedom felhívásában. A Sziget immár 6. éve hirdeti meg az Art of Freedom művészeti pályázatát, mellyel kifejezett célja, hogy támogassa a magyar és külföldi tárgyalkotó művészek tevékenységét, és teret adjon a fesztiváljain az alkotások bemutatásának. A Sziget célja, hogy az alkotások által még izgalmasabbá és lenyűgözőbbé tegye a fesztiválélményt. Célkitűzésük, hogy olyan látványos, inspiráló alkotások valósuljanak meg, amik teret és hangot adnak olyan eszméknek és ügyeknek, amik előbbre viszik a világot, jobb hellyé teszik a Földet, azaz összhangban vannak a Sziget „Love Revolution" koncepciójával.