Kilenc év hosszú idő: ennyi ideje, pontosabban 2001. november 5-e óta jelennek meg minden hónapban töretlenül a londoni székhelyű Fabric szuperklub Fabric és Fabriclive mixei, amik idővel az évtized legfontosabb sorozataivá váltak.
Ennek köszönhetően mára a Fabric neve egyenlővé vált az izgalmas, igényes és állandóan előremutató elektronikus zenével, kiadványaikat pedig a világ leghíresebb és legnagyobbra tartott művészei állítják össze. Idén ünnepli mindkét sorozat az ötvenedik állomását, és az e hónapban megjelenő Fabric 50-et a dubstep irányzat egyik leginnovatívabb alakja, a holland Martyn mixeli. Az összeállítás tisztelgés a Fabric és az elektronikus zene előtt: a lemezen hallható exkluzív felvételek hitelesen mutatják be az elektronikus tánczene jelenét és jövőjét, összefonva sötét, mély basszusú dubstepeket gépies technókkal, és mindezt kiszínezve, megbolondítva pár intergalaktikus hiphoppal. Martyn 2009-es Great Lengths című debütáló nagylemezét sokan az év egyik legjobbjának tartották, és most úgy tűnik, hogy a szerző Dj bemutatkozása is hibátlanra sikerült: a Fabric 50 2010 egyik legjobban várt és eddig legtöbbet dicsért elektronikus zenei kiadványa.
EXKLUZÍV:Martyn január 23-án a Hypnosis szervezésében fellép a Merlinben, ahol élőben mutatja be hangzását. A Neon Music és a Hypnosis közös nyereményjátékában 3 darab Fabric 50 cd kerül kisorsolásra, a részletekről Facebookon, hírlevelünkben és az ismert fórumokon lehet tájékozódni!
Számlista:
01. Hudson Mohawke feat. Olivier Daysoul – Joy Fantastic
Nemrég múlt el egy éves kis hazánk egyik leginnovatívabb digitális kiadója, az Oversized Records, a srácok máris rajthoz állítják a 14. kiadványt, amit az alapító-ötletgazda Bourne neve és stílusa fémjelez.
JEFF MILLS a „Techno Atyjai”, azaz Kevin Saunderson, Juan Atkins és Derrick May hagyományainak méltó örököse, a detroiti hangzásvilág új generációjának alapítója.
A dubstep eredete a szintén "brit találmányként" aposztrofálható uk garage-ból vezethető le: a pattogó, gyors, r'n'b vokálokkal és a korai drum and bassból ismert basszusokkal megtűzdelt, alapvetően optimista kicsengésű műfajban akadtak kísérletező kedvű producerek, akik a sémát és annak tempóját - körülbelül 140 bpm - alapul véve egy sokkal sötétebb, ridegebb hangzásban kezdtek gondolkodni.
A Prime FM a hazai house nagy úttörőiből és fiatal ízlésformálóiból verbuvált egy olyan ütőképes kollektívát, amivel felül kívánja írni a régió e-zenei rajongótáborának igényeit.