Pulzar

Lemezajánló

Megjelent az új The Chemical Brothers album, a“FURTHER”

Az új Chemical album stílszerűen földönkívüli morze jeladás szerű hangokkal kezdődik; mintha Föld összekötő szignálok pattognának le a keringő űrszemétről.

 A hangok egészen az éterig törnek, keresztül a mormoló analóg gépeken, melyek talán még most se hagyták abba munkájukat. Mire bejönnek a csattogó, puffogó snare és basszus dobok, a hangzás mindent betöltően kavarog körülötted egy szédítően elbizonytalanító effekttel. Az önálló életre kelt  zajok szinte előugranak a hangfalakból. A The Chemical Brothers mindig is foglalkozott a pszichedéliával, most azonban borítékolhatóan nyakig elmerültek a témában…

2010 júniusában jelent meg a “Further”, mely a The Chemical Brothers hetedik stúdió albuma . Ez az első olyan lemezük, amelynek mind a nyolc track-jéhez speciális film is készült teljesen a dalokra szabva. 

Közel három évvel a  “We Are The Night” sikere után, ami az ötödik folyamatos number 1 slágerük volt Egyesült-Királyságban,  Tom Rowlands és Ed Simons bebizonyítja, hogy hangzásviláguknak még a továbbiakban is határtalan lehetőségei vannak. 

Végigutazva az elektonikus zajzene négy évtizedén, Tom és Ed a teljes kelléktárat felhasználva, átmutálva hozta létre az új albumot. A rendhagyó hangminták, és vokálok, melyek folyamatosan átszövik a trackeket, állandó ár-apály hullámzást adnak a lemeznek, ami olyan lesz ettől, mintha éppen a duó egyik legendás live act szettjét hallgatnánk. 

 

A west coast pop harmóniák és a német motorik ritmusok jól megférnek egymás mellett, mialatt a Valentin-szerű hang manipulációk siklanak a korai house basszusfutamokon keresztül.

“Further” az eddigi legkevésbé visszafogott és leginkább melódikus The Chemical Brothers album, amely vitathatatlanul két évtized pszidelelikus kutatásainak betetőzése. 

A nyolc track-es lemez az első olyan anyag, amelyben igazán kimerítően együttműködtek a vizuálért már régóta felelős Adam Smith és Marcus Lyall-lal. Adam, azaz Flat Nose George, tv és filmrendező (aki egyébiránt jelenleg a “Doctor Who” sorozat első részén dolgozik), a The Chemical Brothers 1994-es élő debütálása óta felelős a csapat vizuális háttéréért minden élő fellépésükön. A "Further” filmek megalkotása a lemez készítésével teljesen összhangban zajlott, gyakorlatilag a dalok felvételével párhuzamosan tervezték meg őket.

A formáció négy lemezbemutató show-ja a  Roundhouse-ban volt május 20-23-ig, majd a foytatás a  Sonar Festival-on és Európa szerte további fesztiválokon lesz. A Balaton Sound Fesztiválon július 9-én Magyarországon is láthatjuk / hallatjuk a The Chemical Brothers legújabb anyagát, amely természetesen Smith és Lyall teljes filmanyagának vetítését is tartalmazza. A fellépéseket követően a Further-hez készült videó egy speciális DVD kiadványon és ITunes LP-ként is meg fog jelenni. 

Archív partyajánlók

Biográfiák

  • Alex Niggemann

  • Chemical Brothers

    Tom Rowlands és Ed Simons 1989-ben találkoztak a manchesteri egyetemen, ahol mindketten középkori történelmet hallgattak.
  • Nilux

    Kezdetben populáris zenéket hallgatott, később ezt felváltotta az elektronikus zene.

Zenei stílusok

  • Dubstep

    A dubstep eredete a szintén "brit találmányként" aposztrofálható uk garage-ból vezethető le: a pattogó, gyors, r'n'b vokálokkal és a korai drum and bassból ismert basszusokkal megtűzdelt, alapvetően optimista kicsengésű műfajban akadtak kísérletező kedvű producerek, akik a sémát és annak tempóját - körülbelül 140 bpm - alapul véve egy sokkal sötétebb, ridegebb hangzásban kezdtek gondolkodni.
  • Electronica

    Maga az elektronikus hullámokkal történő hangtovábbítás Alexander Graham Bell ötlete.
  • Drum and Bass

    Amikor '89 party-hősei, Grooverider és Fabio valamikor a kilencvenes évek elején dél-londoni (Brixton, Elephant & Castle) klubokban (leggyakrabban a Rage-ben) a hardcore-on továbblépve, addig teljesen szokatlan ritmus-patternekkel gazdagították zenéjüket – és kergették őrületbe a közönséget – még nem is sejtették, hogy e gondolatokból nő ki '97 Britanniájának mainstream muzsikája.
  • Breakbeat

    Minimalisztikus jellegű. Jellegzetes vonása a 3/4-es ütem.
  • House

    A diszkó,electro, funk, synthpop és az R&B stílus leszármazottja. Tipikus hangszerei a szintetizátor, dobgép, sequencer, sampler. Az első, kifejezetten house zenét játszó klub Chicagóban jelent meg Music Box néven.
  • Techno

    Az első időszakban általában a Roland TB303/TR808 / TR909 dobhangmintákból egyszerű 4/4-es lábdobbal, és az első analóg szintetizátorokkal majd virtual analog hangszerekkel készítették a művészek ilyen stílusú zenét.

Ajánlott rádiók

© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó