Stephen Mahnke és Philipp Adam öt évvel ezelőtt alapították lemezkiadójukat azzal a nem titkolt szándékkal, hogy az életükben óriási jelentőséggel bíró két város, Berlin és Budapest adta impulzusokat, élményeket kiadványaikon, kiállításaikon megörökítik és rendezvényeiken viszonozzák. Így került egy kiadványra magyar produceri munka, német fotóművész alkotása és magyar költő verse, és így válhattak berlini dj-vé egy-egy éjszakára magyar barátok, és budapestivé a németek. Konceptuális megközelítésük, produkcióik nívója, szerénységük mindkét városban lelkes követőket, társakat vonzott nagynevű és feltörekvő producerek, lemezlovasok és igényes partizók köreiből egyaránt. Most Budapesten, a Merlinben ünnepelnek válogatott csapatukkal, az élen legfőbb példaképükkel, a nemzetközi elektronikus zenei világ egyik állócsillagával, Move D-vel. Különleges ráadásként fellép még az egyre masszívabb közönségsikert generáló újiskolás Detroit-hangzásban utazó Iron Curtis, és az európai deephouse szcéna egyik aktuális hangja, Baaz. A körítésért a kiadót igazgató páros, továbbá frissen igazolt magyar lemezlovas reménységeik, Swain és Klayman, valamint a rokonlélek Crimson & Chrom páros felelnek
Nagyon kevés olyan zenész van a széles Teknólandon, akit oly kevéssé ráncigálnak a trendek, de aki hosszú évek alatt ennyi azonnal kiszúrható zenét produkált már, a bátor kísérletezés, a humor és a klubkraft kevercseit, mint Robag Nekünkgábor Wruhme, a hajdani Wighnomy testvérek eleven pocakja.
Március idusa kinek miről emlékezetes? Nagyon remélem, hogy egyre több producernek és producerkedésre vágyó DJ-knek az a találkozó, amely már 5 éve rendületlenül megmozgatja az erre hajlamos emberkéket!
Márciusban igazán nagyszabású drum and bass party készülődik, a londoni megarave-khez hasonlóan sokszereplős felhozatallal. A dolog apropóját az adja, hogy a külön-külön is népszerű, szólóprojekté fogyatkozott Universal Project és Vicious Circle nevek mögött rejtőző producerek új vállalkozásba kezdtek. Ez nem más, mint a Siren, amelynek bemutatkozó albuma tavaly év végén jelent meg és világszerte lett a drum and bass fanok új kedvence. Ha mindez nem lenne elég meggyőző, a pároshoz a Studio DJ-pultjában csatlakozik még Új-Zéland legújabb üdvöskéje, a székhelyét Európába áthelyező Dose, az osztrák Body & Soul, valamint a Dispatch kiadót igazgató és nemrég magyar érdekeltségű válogatáslemezt megjelentető TC1 is. A nemzetközi drum and bass konferencia magyar résztvevői a Virus kiadót is megjárt Mindscape és a Bladerunnaz rezidens Mastif. A felhozatal szépen lefedi a dobbasszus világának számos irányzatát, az összekötő kapocs a tempón kívül a minőség.
Mára már lassan hagyománnyá válik, hogy a T.C. Fivérek születésnapján valami különleges meglepetés várja a Drum & Bass rajongóit. Idén sem lesz ez másképpen, hiszen az egyik legütősebb német Neurofunk formáció, a NEONLIGHT Szegedre látogat.
Az meg van, hogy két skót juhász a szilikon völgyben? Ez nem valami vicc első sora, ami mondjuk a fukarságról szól, már csak azért sem, mert a Silicone Soul formációt alkotó két skót, pályafutásuk egyetlen percében sem fukarkodtak megjelenéseikkel. 1998-as első Soma Records-os kiadványuk óta eltelt 13 évben meg is örvendeztettek bennünket szinte mindennel az elektronikán belül a négy - négy produceri és mix albumukkal, miközben megszámlálhatatlan kiadványra került fel egy – egy szerzeményük vagy remixük. James Lavelle, Danny Howells, Pete Tong valamelyik GU kiadványán, de a Hed Kandi és a Cream CD-in is találkozhatunk az oly jellemző Silicone Soul hangzással.
Az electro sokat változott az utóbbi években, divatirányzatként végérvényesen benyomult a mainstreambe, ami a minőség rovására is ment. Szerencsére azért akadnak még olyan producerek, akik amellett, hogy haladnak a trendekkel, továbbra is fontosnak tartják a zeneiséget és hatásvadászat helyett valóban értékelhető trekkeket gyártanak.