Pulzar

CikkInterjú

Ster interjú és mix

Létrehozva 2011. május 5.
Stílus House, Progressive House, Tech-house, Breakbeat, Techno, Electro, Dubstep
    0.00

Ster interjú és mix

Breakbeat, techno, dubstep, electro... Ster igazán széles spektrumon mozog, nem hisz a zenei skatulyákban, ezt mix sorozatával és fellépéseivel folyamatosan bizonyítja.

 Bemutatkozásképp mesélj egy pár szót magadról: Mikor kezdted a zenélést? Milyen inspirációk hatására?


2002-2003 magasságában, úgy emlékszem. Persze előtte már hallgattam elektronikus zenéket bőven: a legelső, átütő erejű élményem a Prodigy - Fat Of The Land, majd a Fatboy Slim - You've Come A Long Way, Baby című albumok voltak. Sosem felejtem azt a pillanatot, amikor először megláttam a Breathe krokodilos klipjét a nagyim TV-jén! A 2003-as Volt Fesztiválon pedig élőben hallottam az akkor még kiváló Rennie Pilgremet, ami nagyon inspiráló hatással volt a DJ-karrieremre.

Mikor volt az első komolyabb fellépésed, és hogyan alakult a pályád azt követően?


Anno a Törésponton vittük a Funk4U netrádióműsort S-Pekttel, ahova gyakran hívtunk (néha külföldi) vendéget is. Úgy érzem, ez a műsor hozta meg az első "igazi" fellépési lehetőségeket. 2007 januárjában kaptunk először meghívást a megboldogult Kultiba. Emlékszem, az egy hétfői nap volt, de egész sokan voltak. Ebben az évben kemény 4 db fellépésem volt, sőt még 2008-ban is. 2009 már elég jó év volt: kb. havi egy buli, és Szlovákiában is játszottam. Az igazi áttörést viszont a tavalyi év hozta számomra: több mint 30 fellépésem volt, zenélhettem a franciaországi Winterfesten is, közönségnyertes lettem az ElectroGhettoval a Több Technót a Parlamentbe! szavazáson, és szerveztünk egy négyrészes DJ-versenyt is az U26-nak.


Melyek voltak a legemlékezetesebb bulijaid? Kikkel játszottál már együtt?


2008 óta a Hypnosis biztosítja a legtöbb fellépési lehetőséget, így amellett, hogy Stanton Warriors és Krafty Kuts előtt/után is zenélhettem náluk S-Pekttel, ezek a bulik mindig emlékezetesek maradnak. Ezúton is köszönöm Grasshopnak a felejthetetlen teltházas megőrüléseket! Illetve a Gödörben megrendezett, tavaly augusztusi Több technót a Parlamentbe! főidős fellépést is nehezen tudnám kitörölni az emlékeimből.

Az elmúlt 4 és fél évben többek közt olyan nevekkel volt lehetőségem egy színpadra lépni, mint: Stanton Warriors, Krafty Kuts, Featurecast, Drumattic Twins, Soul Of Man, Slyde, Ed Solo, Meat Katie vagy Gramophonedzie, mellettük pedig rengeteg kiváló hazai DJ-vel is zenélhettem. A fellépések mellett 4 ElectroGhetto bulit is szerveztem társaimmal, ahol összesen kb. 2000 ember fordult meg, illetve S-Pekttel a közelmúltban indítottuk el a Concrete!-ot, melynek keretén belül elhoztuk például a Precision Cuts breaks producerpárost is.


Mi a helyzet a producerkedéssel, saját zenék készítésével?


Ez mindig "kényes" téma volt nálam, mert alapjáraton marhára érdekel a producing. Rengeteg ötlet fogalmazódott már meg a fejemben az évek során, viszont sajnos nem tudtam annyi időt és energiát ráfordítani a dologra, hogy ezekből lehessen is valami. Elég sokat használom az Ableton szoftvert kísérleti célokkal, de trekkek helyett inkább egyedi introkat szeretek vele összepakolgatni, illetve koncepciómixeket készítek, ami annyiban hasonlít a producingra, hogy számok helyett mixeket szerkesztek, leginkább olyan editálásokkal, amiket sokkal körülményesebb lenne kézzel megvalósítani. Azok közé tartozom, akik szerint a számítógép-használat nem degradálja, hanem új dimenziókat nyit egy mixnek. Ettől függetlenül a fellépéseimen mindig kézzel pörgetek: imádom a CDJ-k hatalmas jogtárcsáit.


Az általad játszott stílusok széles palettán mozognak. Mi most a fő csapásirány? Kik az aktuális kedvencek?


Valóban igyekszem széles spektrumon mozogni, nem vagyok a skatulyák híve. Anno az első két bakelitem pl. drum&bass volt, de rögtön utána jött is a breakbeat őrület, ami a mai napig megmaradt. Bár tény, hogy eléggé háttérbe szorult itthon a break szcéna, de jó zenéket mindig lehet találni! A breaks után a 4/4 felé is nyitottam, mert rengeteg új ötlet agyalódott ki bennem a minőségi technók hallatán. Ezért is kezdtem el az Electric Slicer Machine sorozatot, amelyben a 4/4 zenék változatosságát emeltem ki, így volt bennük minden: techno, progressive, electro, deep és tech house, valamint minimal is.

Az elmúlt pár évben a vaskosabb electro és a dubstep felé is nyitottam, ezért az 'ESM' koncepció is átalakult: a zenei műfajoktól függetlenül tulajdonképpen bármit játszom, ami üt és szeletel, de nem túl egyszerű vagy primitív. Sajnos nem könnyű rendszeresen igazi gyöngyszemeket találni, és gyakorlatilag lehetetlen folyamatosan nyomon követni az összes jó megjelenést a Beatporton, akkora a túlkínálat a felkapottabb műfajokban.

 
Mesélj pár szót a friss mixedről: Milyen technikával készült? Milyen helyzetekhez ájánlod?


A legújabb, hatodik szériás Elektromos SzeletelőGép electro/breaks/dubstep elegy, melyet olyan kiváló producerek trekkjeiből kevertem össze, mint Deadmau5, Skrillex, Nero, Stanton Warriors, Calvertron, Dirtyloud, Miles Dyson, Freefire, Far Too Loud vagy a hazai Dublic tesók, akiktől rengeteg re-rubot kapok és játszok is, mert amellett, hogy jó spanok vagyunk, nálam a legtehetségesebb hazai arcok közé tartoznak.

Egy mondatban az ESM-eket olyan főműsoridős, peak-time koncepciómixeknek nevezném, amelyekben nincs megállás; a legújabb szeletet pedig azoknak ajánlom, akik szeretnek például vezetés közben, a városban mászkálva, vagy akár otthon is olyan zenét hallgatni, ami húz és hasít. Az egyik DJ-társam szerint például ideális választás egy margitszigeti futáshoz. :D


Mi a helyzet a saját bulikkal? Az utóbbi időben nem hallani például az ElectroGhettoról. Mi ennek az oka?


Egész egyszerűen az, hogy úgy érzem, a partyszervezéshez rengeteg idő, energia és pénz kell, ha rendesen akarja csinálni az ember, én viszont nem tudok már ennyit ráfordítani. Ráadásul ma kb. minden harmadik DJ-nek vagy crew-nak saját sorozata van, hihetetlen a dömping, ami szerintem pusztán annyit eredményez, hogy széttördeli a közönséget 50-100 fős bulikra. Persze vannak és lesznek is még teltházas őrületek, de összességében nagyon hektikusak és kiszámíthatatlanok a hétvégi bulik Budapesten. Hiába jelöl 1000 ember egy bulit a Facebookon, ha alig kétszázan mennek el ténylegesen. Teljesen átértékelődött az RSVP jelentősége.

Én egyrészt sosem terveztem például heti rendszerességű bulisorozatot vinni, másrészt sikerült remek barátságokat kiépíteni több itthoni szervezővel, ezért nem is kívánnék konkurenciája lenni nekik, na meg a 10. után egy 11. bulit csinálni szombat estére - senkinek nem érné meg. A DJ-zést továbbra sem a megélhetésemért csinálom, így inkább kivárom türelemmel azokat a megkereséseket, amelyekre úgy érzem, hogy érdemes igent mondani.


Mik a tervek, elképzelések a nyárra?


Június 3-án lesz a következő nagy fellépésem az UP! The Clubban, ahol az angol dubstep állat, BAR 9 illetve a Dublic ikrek után játszom majd. Tervben van továbbá több vidéki fellépés is, illetve remélem, addig befutnak még budapesti megmozdulások is. A jövőbeni dátumokért csekkoljátok a folyamatosan frissített http://bit.ly/Ster-DJ-dates rövidlinket vagy az Electric Slicer Machine Facebook oldalát.


A DJ-zés mellett mivel foglalkozol mostanság, ha épp nem zenélsz?


Hétközben social media marketinggel foglalkozom: különböző márkák online aktivitásain agyalok; tervezek, posztolok és kommentelek, kitalálok és megvalósítok. Egyszerre vagyok szövegíró, stratéga, néha pedig account és art director is. Szeretek olyan dolgokat kitalálni, amik nem feltétlenül a székben tespedő Facebook-nézegetésre buzdítják a fogyasztókat, hanem akár fel is állítják őket a gép elől, hogy offline (is) kapcsolatba lépjenek egy adott márkával. Imádom például az ambient megoldásokat, ezért szeretném kihasználni a városi terek adta lehetőségeket, összemosni az online és offline közösségek közti határokat.


Mixek, fellépések:

http://bit.ly/Ster-DJ-dates

http://soundcloud.com/gabrielster

http://www.facebook.com/electricslicermachine

Booking, kontakt:

gabriel.ster.dj@gmail.com

STER // ELECTRIC SLICER MACHINE 6

01. Deadmau5 / Elite Force / Bassbin Twins / Peo De Pitte / Dublic - One Trick Amirah Skroo Burning Drug Anthem (Ster's ESM Intro Melt) [CD-R] 
02. Chrizz Luvly - Amen [Burn The Fire] 
03. Hypster - Nitro Party Music (Miles Dyson DJ-Friendly Edit) [Plasmapool] 
04. Darth & Vader - LukeSkyTampa (Dublic Re-Rub) [CD-R] 
05. Fast Foot - Race My Music (Freefire Remix) [Sick Slaughterhouse] 
06. Far Too Loud - Start The Party [Funkatech] 
07. Access Denied & Jellyfish - Carukia Barnesi [Ayra] 
08. Stanton Warriors - Turn Me Up Some [Punks] 
09. Skrillex - Scary Monsters And Nice Sprites [mau5trap] 
10. Calvertron & Tim Healey feat. Sirreal & Pippa Trix - Rock It Roll It (Dirtyloud Remix) [Surfer Rosa] 
11. Calvertron & Figure - Bring The Bass Back (Calvertron Remix) [Jack Knife] 
12. Nero - Welcome Reality [MTA] 
13. iSquare - Hey Sexy Lady (Freefire Freefix) [CD-R/Soundcloud] 
14. Deadmau5 - One Trick Pony [mau5trap]

Archív partyajánlók

  • [2008-07-13] Utazz Európa egyik legnagyobb bulijára!
    @ T- Mobil Aréna

    2007.július 13-án rendezik meg az Amazing 2. fesztivált Prágában, ahováa www.atb-music.hu csapata partibuszt indít, hogy egy felejthetetlen élményben legyen részetek.A rendezvény a partizók által már jól ismert T-mobile Arénában kerül megrendezésre. Ami garantált: A világ legjobb lemezlovasai mellett, a fenomenális hangulat, nem csak a partiban, hanem már az úton is. + minden utazó ajándék pezsgőt és zenei cd-t is kap!

Még több interjú

  • „Irány a csúcsok csúcsa!” – egy 20 éves barátság igaz története

    Mostanában felbolydult a legendás Strictly! csapat körül az élet, s a két régi jó barát, Slam Jr. és Borbély Gyula újra együtt dolgozik. A barátságuk két évtizede alatt kaptak hideget és meleget, de ez mit sem változtatott a hozzáállásukon, a zene és a közönség iránti szeretetükön, tiszteletükön. A két örökifjú mára azonban nemhogy lenyugodott, inkább még nagyobb vehemenciával néz a jövő elé. Kulisszatitkokról, barátságukról és a jelen legfontosabb történéseiről is sok minden kiderül most a hétvégi Akváriumos bulijuk kapcsán.
  • „Már nem zavarnak a változások” – Interjú Dave Clarke-kal

    November 21-én ismét felcsendülnek a Bónusz Fesztivál techno ütemei a Hungexpo falai között. Ezúttal a techno báró, Dave Clarke is a meghívott headlinerek között szerepel, melynek apropóján egy rövid interjút készítettek vele.
  • 5 years of Move

    A szerdai május 20-át biztosan péntekre kereszteljük majd, hiszen nem kisebb meglepetéssel jelentkezik a MOVE, mint Romániából hozzánk látogató BARAC. Az ötödik éves fennállását ünneplő sorozat rezidensei, minden idők legütősebb szerda esti partijára készülnek, ahol a buli végének csak Ti szabhattok határt. Még nem késő szabadságot intézni csütörtökre!
  • SNILLOC: „A legfontosabb dolog a kitartás”

    Hazánk egyik produceri büszkeségét, Snillocot faggatták ki az Elektra klubest szervezői, csehországi fellépése előtt. Gábort korábban a Collins & Behnam duóból ismerhetjük sokan, de Snillocként is olyan neves lemezlovasok rendszeres támogatását élvezi manapság, mint Loco Dice, Marco Carola, Oliver Koletzki vagy Hot Since 82. Gabi nem először zenélt e neves külföldi rendezvényen, de az interjúban a kezdő producereknek is adott pár értékes tanácsot. Kellemes olvasást!
  • Hyperspace: Pan-Pot interjú

    Az április 26-án megrendezésre kerülő Hyperspace egyik fellépőjével, pontosabban fellépő párosával, azaz Pan-Pot-tal készült interjút olvashatjátok.
  • Björn Torwellen interjú

    A szeptemberi debütáló buliról már ismert MUTE csapat, november 2-án ismét techno őrületet tervez elszabadítani a Corvintető falai között, melynek egyik prominens résztvevője Björn Torwellen lesz. Ennek apropóján igyekeztünk kifaggatni egy-két dologról a német származású extrém úriembert.
  • CRISTIAN VARELA interjú

    Az október 12-i BÓNUSZ ELECTRONIC MUSIC FESTIVAL egyik kiemelt sztárvendége lesz a spanyol Cristian Varela. A friss DJ Awards győztes lemezlovassal készült interjúnkat olvashatjátok!
  • Goodspeed interjú

    Épp, hogy csak elkezdted produceri munkádat már olyan műsorokban játsszák a felvételed, mint a John Digweed nevével fémjelzett Transitions. A Diablo EP az eddigi legjobb munkád?
  • MUTE, avagy Musical Temptation

    A frissen alakult rendezvényszervező brigád debütáló partyjának szeptember 7-én lehettünk szem és fültanúi a Corvintetőn. Azon szerencsések, akik részt vettek eme eseményen, talán egyetértenek abban, hogy ez a kísértés – temptation – dolog bejött… hiszen nagyon sokan elcsábultak, és nem kis sikerrel zárult a buli mindenki örömére. Ennek apropóján ültünk le kicsit beszélgetni a rendezvény magyar főszervezőjével, Ágoston Dániellel, hogy megtudjuk, pontosan mivel is igyekeznek frissíteni Budapest elektronikus zenei „vérkeringését”.
  • IAN Autorun - Interjú

    A hazai drum’n’bass szcénában egyre többször hallani IAN Autoron nevét. Ez köszönhető annak, hogy egy nagyon tehetséges fiatalembert tisztelhetünk személyében, amelyet bizonyít az is, hogy a 2012-es IPC Közönségszavazás Drum & Bass – Legjobb hazai DJ kategóriájának harmadik helyezését kaparintotta meg. Ezen felbuzdulva vettük a bátorságot, és kicsit kifaggattuk a múltról és a jövőben várható eseményekről.

Ajánlott letöltések

  • [2011-05-31] Dandy - Ikrek elötti TSapongas

    Dandy immár a 7. Ikrek éjszakájára készülve a szokásos nagy trackválogatás közepette kapott ihletet, hogy ezzel a remek kis mix-szel lepjen meg minket és Titeket! A mixben a rá jellemző korszakok és stílusok kavalkádja jelenik meg, ami egy tökéletes egységet alkot.      

© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó