Az interjúhoz készített mix letölthető innen
Mutatkozzatok be pár sorban!
Milan: 1994 óta foglalkozom komolyan lemezpörgetéssel és gyűjtéssel.
Lemezlovas életem első részét Veszprém és környéke bárjai és clubjai rezidens dj-jeként töltöttem. Ezekben az időkben az aktuális funky slágereket játszottam, de már szívesen pakoltam house lemezeket is.
Az utóbbi pár évben behúztam a féket és nem vállalok minden hétvégén fellépést., csak olyan helyre megyek ahol a saját stílusomat játszhatom. És inkább a rádiózással és zeneszerkesztéssel foglalkozom
RonyBreaker: Horváth Tivadar vagyok. Zenével már nagyon korán kapcsolatba kerültem nagyapám révén,aki zenész volt. Engem természetesen nem ez a fajta zene érdekelt,nagyon csíptem ezeket a klasszikus diszkóbandákat mint pld a Saragosa band ,vagy a Gombay Dance band.. :) ,ez odáig ment,hogy egyszer pld diszkót rendeztem otthon(lehettem kb 5 éves.. természetesen senki nem volt- a helyzet azóta sem sokat változott :D.. A szakközépiskola elvégzése után,az akkor divatos funky zenéket játszottam egy vidéki kúltúrházban,kazettáról..de szép is volt… Egy meglehetősen hosszú szünet után kezdtem újra 2001- 2002 tájékán,abszolút hobbiszinten,munka mellett. Komolyabban olyan 3 éve foglalkozom vele.
BUCKET: Gombás István a becsületes nevem. Nálam is korán kezdődött a zenei iránti érdeklődés. 9-10 éves lehettem, amikor megszerveztem első szülinapi zsúromat, de úgy igazán... Felvettem kazira kb száz zenét a rádióból, elhívtam néhány osztálytársamat, főleg lányokat, de csak annyit, hogy beférjünk a kisszobámba. Huhh beugrott mégegy, amikor Zoli barátomnál kb akkoriban ('95-'96) szilveszterkor mindenféle összeeszkábált diszkófénnyel ünnepeltük az újévet, és az akkori techno zenékre mennyire megőrültünk.
A techno-s időszak kb 2000-ig tartott, addig mást szinte nem is hallgattam. Amikor megkaptam első lehetőségem, hogy hétről hétre zenéljek közönség előtt, akkor változott meg bennem és körülöttem is valami...
Hogyan és mikor alakult meg a United Soul?
RonyBreaker: 2006 végén fordult meg a fejemben a gondolat, hogy egyesíteni kellene erőinket, mivel mindhárman nagyjából egy zenei stílusban mozgunk apró különbségekkel. Bucket a jazzesebb finomabb cuccokat szereti,Milan a diszkó és napjaink house dolgait vegyíti, hozzám pedig leginkább a soulful és a deep áll a legközelebb.
Mint kiderült hárman alkotjátok a csapatot, ha jól tudom részben mindhárman más zenei vonalon mozogtok. Miként kell elképzelni egy olyan éjszakát, amikor egész este csak a csapat tolja?
RonyBreaker: Általában nincs kötött rend ,hogy ki mikor zenél,abszolút kaotikus, de talán a Bucket > Rony > Milan sorrend a leggyakoribb, de szoktunk B2b-ezeni is, teljesen változó felállásban, de ha elférünk 3an a pultban,akkor B2B ,és valamelyikőnk acapellázik . még bonyolultabb a helyzet, ha az énekesnőnk,Petra is ott van ,Ő a Rony szettjei alatt szokott a zenékre ráénekelni,na ezt mindenkinek hallani kellene!!
BUCKET: Igen, szeretek bemelegíteni, ráhangolni a közönséget a zenei kirándulásra. Kirándulás, mert akár b2b akár más a felállás, mindenképpen elég széles spektrumban mutatjuk be a house-t. Az is előfordul, hogy különböző helyeken más-más stílusú zenét játszom. Nem döntöm el előre, hogy itt most ezt, ott meg azt játszom, mindig amilyen benyomás ér, aszerint válogatok. A soulful és a deephouse, a tech, a jazzy, a lounge és még a space disco is állandóan ott van a táskámban.
A zenei stílus amit képviseltek leginkább a vidámságról, a nyári forró éjszakákról szól. Hogyan látjátok magyarországi helyzetét, mennyire működik és kellene működnie ennek a vonalnak?
RonyBreaker: Azt ,hogy mennyire kellene működnie arról van elképzelésem , de hogy pillanatnyilag mennyire működik?Leginkább semennyire. Sajnos itthon úgy működnek a dolgok,hogy az a jó amit más mond,illetve ami a médiából ömlik a nyakunkba. Nagyon kevés a fejlett zenei öntudattal rendelkező ember. Igazából a mi közönségünk nem is az átlag buliba járó lenne, hanem egy kicsit idősebb réteg, akik anno a fortunába és hasonló helyekre jártak , vagy már megunták a nagy partykat. és mondjuk egy koktél vagy egy pohár bor mellett elbeszélgetve inkább „társasági életet” élnek, és adott esetben táncolnak is egyet.
Az átlag tizen,huszonéveseknek ezek semmitmondó ,nyekergős zenék,amik nem elég pörgősek. Sajnos felnőtt egy olyan generáció, aki már nemhogy a klasszikus funky,vagy diszkóslágereket nem ismeri, hanem még a régi nagy house dalokat sem,ez a stilus pedig abból táplálkozik.
BUCKET: Ez abszolut így van. Ez a műfaj valóban nem fog az új generációkból tömegeket vonzani, ehhez kell egyfajta zenei kifinomultság, amihez (nagy átalgnál)idő kell (vagy még az sem segít). És igazad van, a nyári forró éjszakon tud kibontakozni igazán a csapat, a zenéink és amit játszunk abszolút nyáriasak és lazák..
Gondolom javarészt van állandó helyetek, bázisotok ahol megtalálhatóak vagytok. Mesélnétek ezekről a helyekről, illetve a heti rendszerességgel jelentkező rádióműsorotokról?
Milan: Ahogy már említettem én egy kicsit már vissza vettem az éjszakázásból , havonta játszom egy kedves barátom bárjában illetve, egy- két united soulos club estén. decembertől pedig egy győri FM rádió zenei szerkesztésébe segédkezem.
RonyBreaker: Minden hét péntek- szombat játszom egy kis kávézóban a Ráday utcában,sokat erről nem is tudok mesélni,olyan eszement dolgok itt nem nagyon történnek. Természetesen nem álmaim netovábbja ez a hely, de jelen helyzetben ennek a lehetőségnek is nagyon örülök. Volt pár megkeresés innen – onnan, de ez általában addig terjedt,hogy adj pár cdt,(ami azóta is szól ezeken a helyeken) és majd hívni fogunk.. Ezen kívül minden héten a White Heaven-ben is pörgetek.
A rádióműsor úgy néz ki, hogy a első órát valamelyikőnk összerakja a másodikban pedig egy vendég dj mixét játszuk le. Többek közt szerepelt már a műsorban Shurikan, Alfred Azetto,Deep Inc , Roed Swensk, Steven Stone… Úgy gondolom érdekes színfolt vagyunk a főként prog orientáltságú justmusic-on köszönet érte Cartmannek.
BUCKET: Havonta egy szombaton zenélek Székesfehérváron egy koktélbárban. Ezenkívül havi 1-2 alkalom fér bele a munka mellett. Korábban éveken keresztül megvoltak a téli és a nyári rezidenciák, most kevesebbet zenélek, de nagyobb a változatosság.
Kanyarodjunk el a producerkedés irányába! Mennyire tartjátok fontosnak az akusztikus hangszerek használatát? Hogyan készülnek a laborban a zenék, kinek mi a szerepe?
RonyBreaker: Igen ,talán a legfontosabb, hiszen ez adja meg neki a zeneiséget, ez tölti meg élettel..
Konkrét szerepek itt sincsenek nagyon, mindenki csinálja a saját kis dolgát és az egész massza összegyúrva alkot egy egészet, hogy ilyen szépen fogalmazzak.
Milan: Talán a szerepekről annyit , hogy valaki hármunk közül kitalál egy ötletet, Bucket és Én megszerkesztjük vagy esetleg élő zenészekkel feljátszatjuk, utána Rony elküldi a kiadóknak és lerendezi a megjelenést.
BUCKET: Nem vagyok rá büszke, én soha nem tanultam zongorázni, pedig most mekkora előnyben lennék. Van egy gitárom, azon sem tudok játszani. Mégis szorosan kötődöm mindkét hangszerhez. A zenéimben is (eddig csak 1 sajátom jelent meg hivatalosan) nagyon fontos szerepet játszanak, ugyan nem én játszom fel a témákat, de sokat dolgozom rajta, hogy a kapott anyagot olyanra gyúrjam, ami belőlem jön.
Több zenétek is jelent már meg és a polcon sorakoznak a megjelenésre váró darabok, valami elindult, az áldozatos munka meghozza gyümölcsét?
Reméljük. Első körben a Gero – Out off my head remixeink jönnek ki (Lauer and Canard , fromP60 , és Soneec remixei mellett) ez egy Lip Records megjelenés lesz. Ezt követi az Afroman ,ami már egy saját nóta ,ez egy Francia label a Nu Deep gondozásában (Grantorino, Melchyor A ,és Brazilian Soul Crew remixekkel). Hogy ezek után mi mikor jelenik meg ,az már nem rajtunk múlik,de ezek már biztosak:
United Soul feat Petra : Too Late (Gotta Keep Faith ) Italy
United Soul feat Petra : Day and night 2008 (Dublife ) Hungary
United Soul : Do What (Music Taste) Columbia
Tervek, célok a jövőre nézve, hogyan tovább?
RonyBreaker: Én azt hiszem visszatérek a gyökerekhez , és csak hobbiszinten szeretném ezt a dj dolgot űzni,sok idegeskedéstől kímélem meg magam.. Zenéket jó kiadóknak eladni ,minnél nevesebb arcokkal remixeltetni.
BUCKET: Én szeretném tartani a lendületet, bár most a mérleg átbillent és keveset tudok foglalkozni a zenével, de ez csak egy rövid állapot. A hosszú távú tervem, hogy megismerjek rengeteg új dolgot, embert és zenét, és hogy el merjem mondani mi az élet értelme.
Milan: Zeneírás(megtanulni rendesen zongorán játszani) ,a rádiózás folytatása.
Ki az ember akitől segítséget kaptatok?
RonyBreaker: Őszintén? Külföldi djk ,producerek akikkel kapcsolatba kerültünk ezerszer segítőkészebbek ,elég megemliteni Silky ,Ralf Gum vagy Dj Rico nevét.. Itthonról én egy embernek szeretném mindenképp megköszönni az eddigieket,ha még nem tettem volna meg, Ő Randall.
Végül az utolsó kérdés… Hol és kivel zenélnétek a legszívesebben együtt és persze miért?
RonyBreaker: Bárkivel,akivel megegyezik a stílusunk. Természetesen azért van pár álmom, akivel nagyon szeretnék közösen zenélni , Louie Vega,Alix Alvarez,Jask mindenképp az első helyeken szerepelnek a kivánságlistámon. Ők olyan ikonok számomra akikkel óriási megtiszteltetés lenne a közös munka.
BUCKET: Miguel Migs vagy Kevin Yost mellé szívesen beállnék zenélni, a helyszín talán nem is fontos, de az sem baj, ha a hullámok csapdossák a bokámat a tengerparton.
Milan: Dimitri from Parissal valami kellemes tengerparti klubban.