Az Artisjus a zenei edukációval indít, így szeptemberben a zeneoktatás, a tehetségkutatás és a zeneipari képzések lesznek terítéken. Hol tanulhat, és mit kap a tandíjért az a zenész, aki például a digitális zenei bizniszben szeretne magabiztosabban mozogni? A témák legavatottabb szakemberei mellett zenészek szólalnak meg ingyenes rendezvényeken, interjúkban és online kiadványokban.
„A kommunikáció elsősorban a legfiatalabb zenész generációt szolgálja; szeretnénk őket párbeszédre invitálni és bátorítani.” – mondta az új kommunikációs irányokról dr. Tóth Péter Benjámin, az Artisjus stratégiai igazgatója. „Mindezt - Magyarországon hiánypótló módon - magazinszerű tartalmakkal és sok hasznos zeneipari tippel, pályázatokkal, friss kutatásokkal, nemzetközi trendekkel, összefoglaló ábrákkal, szakemberek és hazai zenei szervezetek bevonásával szeretnénk átláthatóvá és könnyen érthetővé tenni.”
A zenei tehetséggondozás után várhatóan a zenészek által megpályázható támogatások, majd a koncertszervezés témája kerül górcső alá. Aki követi az Artisjus Facebook oldalát, semmiről nem marad le.
- Az Artisjus hónapról hónapra más témában segíti a zenészeket
- Szó lesz többek közt a pályázati forrásokról, a digitális zeneterjesztésről és a koncertszervezésről
- Szeptemberben a zenei képzések lesznek terítéken
- Rendezvények, online tartalmak ingyenesen
Az Artisjusról
Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület a zeneszerzők, szövegírók, zeneműkiadók és irodalmi szerzők egyesülete. Az alkotók azzal bízták meg, hogy egyes szerzői jogaikat kezelje, s így jövedelemhez jussanak munkájuk után. Ezért jogdíjat szed azoktól, akik a műveket - többek között profitszerzési céllal - nyilvánosan felhasználják, és a beszedett díjat kifizeti az érintett szerzőknek. Az Artisjus küldetésének része, hogy minél egyszerűbbé tegye az alkotók és az alkotásokat használók viszonyát mindkét oldal megelégedésére; ezért közvetítő-szerepre törekszik a zenerajongók, könyvbarátok, illetve a szerzők és a jogalkotó között.
Az Artisjus jogelődjét 1907-ben alapították a magyar zeneszerzők, szövegírók és zeneműkiadók. Ma közvetlen megbízással mintegy tízezer magyar szerző jogait kezeli, ezen kívül a hasonló külföldi szervezetekkel kötött szerződései alapján több millió zenei és irodalmi szerző jogkezelését végzi a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál bejegyzett közös jogkezelő szervezetként.