Pulzar

Dominik Eulberg

A természet szeretete a zene iránti csillapíthatatlan rajongása mellett a legmeghatározóbb dolog életében. Akkor is lelkes természetbarát, amikor új hangokon dolgozik. Különféle természethangok teszik ki repertoárját, s ezek adnak organikus, élénk karaktert számainak. Függetlenül attól, hogy békabrekegésről avagy madárcsicsergésről légyen szó, Dominik Eulberg mindig talál a dalaiban elég helyet éneklő állatainak. Az elektronikus zene iránti rajongása már nagyon fiatalon megmutatkozott. Barátaival együtt éjszakákon keresztül hallgatták az akkor rendkívül misztikusan csengő számokat Sven Väth-től a ”Clubnight” rádió show-ban. Ez az időszak örökre megpecsételte sorsát, és egy életre ehhez a világhoz láncolta. Elkezdett lemezeket vásárolni, tanulta, hogyan kell játszani. Figyelme kezdetektől fogva az innovatív, experimentális zenékre összpontosult, ‘95-ben felszerelkezett egy csomó zenegéppel és elkezdett élőben játszani. Első megjelenései Mathias Schaffhäuser kiadójánál, a Ware-nél és a Raum Musik-nál jöttek ki. Később találkozott Riley Reinhold-dal és Jacqueline Klein-nel, amiből egyenesen következett gyümölcsöző kapcsolata a Traumschallplatten-nel és a Trapez-zal. A Traumschallplatten-nél jelent meg első albuma: a “ Flora & Fauna”. Később már feltűnt olyan kiadóknál is, mint a Fabric, vagy a Coccon! Mint remixer pedig olyan alanyokat szerzett magának, mint Hell, Roman Flügel (Alter Ego), Le Dust Sucker, Tiefschwarz, vagy Nathan Fake. ……aztán minden olyan gyorsan történt. Megválasztják a 2004-es év felfedezettjének és harmadik legjobb producerének Németország legtekintélyesebb elektronikus zenei magazinja, a Groove szavazásán, a Raveline Magazin közönségszavazatai alapján debütáló albuma, a “Flora & Fauna” a harmadik legjobb album, a Groove és a De:Bug Magazin szerint pedig a 2004-es év ötödik legjobb albuma.

Szívesen kirándul? „Úgy gondolom, hogy a japánoknak van erre a legmegfelelőbb beszédképük, az erdő légkörében fürdőzni. Ennél teljesebben nem is lehet ezt körül írni”.
 
 
Dübörgő ritmusok, búgó basszusok és elektromos szféra. Ez a techno zene hangzása, amit nemzetközileg, az összes klubban és szórakozóhelyen játszanak. A Westerwaldi madárkórus találkájának mi keresni valója van, az persze jó kérdés.
 
„Ez nem kérdés: a madárcsicsergésnek esélye sem lenne ebben a környezetben, ha én nem lennék. A bölömbikát a bassdrum-hoz, a harkályt a dobokhoz, mátyásmadarat, pedig a Noise-Generator-hoz ültetem.”  
                                                   
Hatalmas sikerrel importálta a zenéjében az otthonról hozott állathangokat. Ezeket a természet hangjait időközben világszerte exportálja.
 
A techno popsztára. Ökomisszionárius vagy a nagyvarosban?
 
Isten ments, dehogy is! (Nevet és fejét csóválva rázza ki a szőke haját a kék szeméből..)
Az emberek csak jó zenét akarnak nem biológia órát, de azért többen szeretnének annál, hogy csak beálljanak. (Ebben a pillanatban azért komoly lett, mint egy tanár)
 
 Idegesíti amikor egyből elítélik és egy kalap alá veszik a technot a droggal?
 
 Ha a zenének tudatállapot módosító hatása van, akkor nincs szükség semmiféle tudatmódosító szerekre. Minden a fülön keresztül történik.
 
-Dominik Eulberg a vágyakozást fantáziával keveri "Traum vom Fliegen című dalában, de persze már ott várakozik a sarkon a "Löwenzahn-Luftwaffe". A hangfestményei egyszerre bizarrok és gyönyörűek. Kivezetik a nagyvárosi klublátogatókat a mindennapjaikból.
Persze nem egyenesen a német középhegységekbe, de egy természet közeli meseországba. 
„Végül is nem állathangokat hanem érzelmeket gyűjtök.”
Az első albumának címe Flora und Fauna a másodiknak pedig Heimische Gefilde .Szerzeményeinek olyan címei vannak, mint például Bionik, Die Trottellummen von Helgoland, Björn Borkenkäfer vagy  Die Rotbauchunken vom Tegernsee. Felületesen hallgatva a techno zene cool-nak és egyenletesnek tűnhet. Valójában azonban a popzenének az egyik legváltozatosabb műfaja. Sample-ezik, elidegenítik és transzformálják ami belefér. . "Wie, wie-wie-wie, wie hab ich dich lieb!" Ez a strófa nem egy régi sláger, hanem citromsármány madárkának hangja amelyet Dominik egy techno flörté változtatott a "Heimische Gefilde" című albumának 7. számában. Általában a sztárnak az énekhangja nem nagyon hallható, mivel a legtöbb száma instrumentális illetve a hangok elektronikusan el vannak torzítva. Azonban ezen a albumon külön órát tart a westerwaldi természetből. Ez majdnem olyan mint az iskola rádió, mikor utánozza az erdőben élő állatok hangját.Ez nem egy olcsó trükk, mert Dominik nem az a zenész aki csak jópofaságból használja a természet hangjait, hanem ő tényleg természet barát.
„Diákként először 1993-ban hallgattam techno zenét és rögtön magával ragadott, pedig nem nagyon érdekelt a zene. Nagyon természet szerrető családból származom. Nagypapám vadászként járta a westerwaldi erdőket, apám pedig biológia tanár volt.
-Dominik a két testvérével együtt nőtt fel Westerburgban a természettel és a természetben. Sajnos ez a rész sem érintetlen már, hiszen sok település keletkezett és komoly úthálozatot építettek. Annak ellenére itt vannak a gyökerei, itt dolgozza fel ötleteit. Lakhelyéről Bonnból egy héten 2 szer látogat szülő falujában ami nem esik messze a Köln és Frankfurt közti autópályától. Dominik rajong a Westerwaldi tavakért, amely valóban a 17. században létrehozott 7 nagy halásztóból áll, és különféle védett madaraknak ad otthont. A környéken sokat kirándul és időnként elkíséri barátnője aki Harzból származik.
„Egy nagyvárosi lánnyal nem tudnám magam ilyen jól megérteni, de legszívesebben egyedül kirándulok. Aki egyedül van úton többet lát. A távcsövön kívül audiorecorder mindig van nálam, amivel a madarak hangjaittudom rögzíteni.
„Csak azt hallja az ember amit ismer állítja a zenész. Valamelyik hangzást az ember inkább a moziból ismeri, mint az erdőből. Már Alfred Hitchcock is szívesen használta a jégmadár hangját filmjeiben. A madár sikítása azóta is egy ismert horrorfilm kellék”.
 A jégmadár Dominik egyik kedvenc madara, ezért is használja szívesen Westwaldi high-tech stúdiójában. A stúdió falán több kép látható, ezek közt nagypapája által saját kezűleg kitömött állatok találhatóak. Dominik párhuzamosan két nagy monitorról vezényeli a stúdiót és valóban egy kis visszhanggal még ijesztőbb a jégmadár hangja. A hosszú utazás nem szabadság számára, mivel legszívesebben a német természetben pihen. Dominik két lábbal jár a földön a karrierjét illetően is
„Élvezem a luxust ,hogy van időm mindenre . Ezért is tanulok ökológiai földrajzot a bonni egyetemen, és diploma után hivatásosan is a természettudománnyal akarok foglalkozni. Bár ki tudja? Jelenleg a filmzenéért is rajongok, mozgó képekre hangokat varázsolni”.
 Egyenlőre többet nem árul el. Lehet, hogy  borzongással kapcsolatos lásd jégmadár. Most elsősorban erotikáról szól a dolog mint a tücsök esetében.
„A hímek a kisbarlang bejárata előtt ciripelnek, hogy a nőstényeket becsalogathassák. Eléggé sexy ez az öko techno”.
 

Archív partyajánlók

Kapcsolódó cikkek

  • DOMINIK EULBERG BIO

    A kora reggeli órákban Dominik Eulberg-et általában egy tó partján lehet megtalálni, egyedül áll ott, a teleszkópjával felszerelve. Ott, ahol senki sem zavarja, a hobbijának él: madarakat figyel. Amikor pedig a szenvedélyes ornitológus épp nem a tollas barátait követi, a komputere mellett üldögél és techno zenéket alkot.
  • A korszakalkotó Hyperspace

    Az 1996-ban útnak indult HYPERSPACE 2006-ban lezárta tízéves múltját és közel egy évig szünetelt. 2007. április 28-án végre eljön a nap, amikor minden idők legsikeresebb magyar techno-projektje teljesen átalakulva ismét útnak indul.

Ajánlott lemezek

  • True Playaz In The Mix Vol 3.

    A Ganja Kru Dj-ként talán legkevésbé futtatott tagja, Pascal bizonyít a csapat legújabb mixlemezén, melyen persze megtalálhatók társai: Dj Hype és Zinc legújabb szerzeményei is, valamint más jelentős producerek munkái is helyet kaptak a True Playaz mixen, mint például : Hive, Friction, vagy Hazard.

Biográfiák

  • Luca M

    A fiatal producer munkái nem ismeretlenek a vájtfülűeknek, hiszen táncoltató groove-ja...ira és basszusaira egyből ráismerhetünk. Szinte hetente találkozhatunk egy-egy újabb megjelenéssel a pajkos román kezei alól, melyek olyan kiadóknál jelentek és jelennek meg mint például: ViVa Music,Starlight Music, Neurotraxx Deluxe, Nulogic Records, Pura Music, Lust Recordings, Italo Business, vagy a neves Cr2 Records.
  • Chriss Ronson

    DJ Chriss – vagyis Horváth Krisztián - 1977. október 26-án született Budapesten.
  • Nigel Snorter

    A 90-es évek elején, mint műkedvelő és egyben az elektronikus tánczene híve, egyre erősödő elkötelezettséget érzett a diszkósvilág felé. 1995-ben megkapta elsö lemezjátszóját és megvásárolta elsö bakelit lemezét. Innentől fogva a lemezlovasi ambíciók vezették.

Zenei stílusok

  • Darkambient

  • Indie

  • Blues

  • Darkwave

  • Ethno

  • Nu Disco

  • Twostep

  • Reggae

  • Pop

  • Nu Rave

  • Deep House

    A house zene egyik alfaja. Lassabb ütemek és lágyabb hangzás jellemzi, gyakran fordul elő férfi vokál a stílus klasszikusai között.
  • Acid

    Valószínűleg a Roland cég maga sem gondolta, milyen korszakalkotó változás elindítója lesz a TB-303-as analóg bassliner 1982-es piacra dobásával. A készüléket egyedül gyakorló gitárosoknak, a TR-606-os dobgép mellett használandó mechanikus basszuskíséretként szánták, az “élő zenekar a nappaliban” hatás elérésére. A szerkezetnek eleinte nem volt komoly visszhangja; a gitárosoknak nem igazán jött be a készülék, vagy csak egyszerűen nem vettek tudomást róla. A Roland másfél év, azaz mindössze tízezer TB-303-as összeszerelése után leállította a gyártást.
  • Progressive Psy

  • Minimal Techno

  • Nu Beats

  • Rock

  • Killer

  • Industrial

  • Club

  • Garage

  • Darkpsy

  • Psytech

  • Tradicional Goa

  • Full-on

  • Funk

  • Speedgarage

  • Progressive Trance

  • Dub

    A dub egy létező szám változatának tekinthető, amely általában kihangsúlyozza a dobot és a basszust; a keletkező hangzás népszerű a jamaicai sound systemek tagjai körében.
  • Hardcore

  • Folk

Ajánlott videók

Ajánlott rádiók

© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó