A WIZZ AIR és a MERLIN bemutatja: Cinetrip VJ Torna 2006.
A Cinetrip 2006 őszén ismét meghirdeti a nemzetközi VJ Tornát, a kezdő hazai és külföldi audiovizuális média-művészek seregszemléjét. A rangos rendezvényen október 18-22. között, az újonnan átalakított Merlinben, három kategóriában mutatkoznak be és versengenek egymással a VJ-k. A szakmai zsűri mellett a közönség is szavazhat a legjobb alkotásra.
Az idei torna programkínálatában helyet kapott három kétnapos workshop és két versenyen kívüli szekció, melyeken megmutatja magát a hazai demoscene illetve a kortárs orosz Flash animátorok alkotóközössége.
A VJ-k vetélkedését pénteken, szombaton és vasárnap partival vezethetik le mind a résztvevők, mind az érdeklődő nézők, akiknek szemet és fület ingerlő szórakoztatásáról neves külföldi VJ-k és DJ-k gondoskodnak. Itt lesz a Tigának is vizuálozó brit VJ Anyone, aki ezúttal dj-társával Motorboy-al közös produkcióját mutatja be. Ugyancsak Nagy-Britanniából érezik az Eclectic Method trió, akik klipeket képben-hangban összemontírozó és remixelő élő fellépéseikkel a legnagyobb partiktól (Ibiza) a legnevesebb filmfesztiválokig (Cannes) egyaránt sikerrel szerepeltek. Az olasz Flxer csapat itt tartja legújabb VJ-performanszának premierjét, melybe az interneten keresztül bárki aktívan bekapcsolódhat. És akik ezeken az estéken a zenére és a táncolásra irányítják a figyelmet, a Hypnosis illetve a United Colors Of House gárdája: előbbi Richard Thair (TOOB, Red Snapper), utóbbi Jesse Rose exkluzív dj-szettjével vágja partiba a közönséget.
Cinetrip VJ Torna 2006
Merlin (1052 Budapest, Gerlóczy u. 4.)
2006. október 18-22.
Belépők:
Este 21.00-ig: ingyenes
21.00 után: 2000 HUF
3 napos bérlet: 4000 HUF
Bérlet váltható a Merlin pénztárában (1052 Gerlóczy u. 4., tel.: 318-9844)
Infók:
http://www.cinetrip.hu/cvj2006/hun.html
PROGRAM:
Október 18., szerda
Workshopok (Merlin Nagyterem)
10.00-13.00: Szoftver és VJing - Resolume (NL) vezetésével
14.00-17.00: Flash VJ Workshop - Flxer (I) vezetésével
18.00-22.00: Deck VJ Workshop - VJ Anyone (UK) vezetésével
Október 19., csütörtök
Workshopok (Merlin Nagyterem)
10.00-13.00: Szoftver és VJing - Resolume (NL) vezetésével
14.00-17.00: Flash VJ Workshop -Flxer (I) vezetésével
18.00-22.00: Deck VJ Workshop - VJ Anyone (UK) vezetésével
Október 20., péntek
11.00-14.00: Deck VJ Workshop - VJ Anyone (UK) vezetésével (Merlin Nagyterem)
16.00-18.00: Lounge (közönségtalálkozó) - VJ Anyone-al, a Resolume fejlesztőivel, és a Flxer csapatával. (Merlin kávézó)
Merlin Nagyterem:
18.00: Megnyitó
18.30-22.00: Konzerv kategória vetítése
22.00-04.00: Nyitó party >>
VJ Anyone (UK) + DJ Motorboy live act (UK)
Eclectic Method (UK) AV Mash-Up Set
Pedro (Tilos / HU) + visuals: Monkeypresso (HU)
Vetítő terem:
18.30-22.00: Demoscene és Jönnek az oroszok!
22.00-04.00: Konzerv kategória vetítése
Október 21., szombat
12.00-13.00: Edirol technikai bemutató (Az Edirol csapata mutatja be legújabb elektronikus eszközeiket a közönség számára, úgy mint a CG8 elnevezésű video-szintetizátort, vagy a V440 névre keresztelt HD-keverőt)
13.00-14.00: Resolume szoftver bemutató (Két lelkes holland fejlesztője ismerteti az érdeklődők számára a Resolume programot, illetve rövid betekintést nyújtanak a legújabb fejlesztéseikbe)
Merlin Nagyterem:
14.00-20.00: Konzerv kategória vetítése
20.00-23.00: VJ Sampion kategória - élő mixek elődöntő
23.00-04.00: Party >>
A Cinetrip és a Hypnosis bemutatja: Rich Thair Sav és Éter Mulatsága
Rich Thair (TOOB, Red Snapper / Lo Recordings, Thrust / UK)
Flxer Orchestra Premier (I)
Fine Cut Bodies (Chi Recordings / HU)
Grasshop (Breakbeat.hu, Hypnosis / HU)
Psure (Title Fight, Hypnosis / HU)
Látvány: Flxer (I)
Vetítő terem:
14.00-20.00: Demoscene és Jönnek az oroszok!
20.00-04.00: Konzerv kategória vetítése
Október 22. vasárnap
12.00-13.00: Korg technikai bemutató
13.00-14.00: Flxer szoftver bemutató (a Flxer csapat fejlesztői illetve VJ-i mutatják be munkájukat, szigorúan flash alapokon)
Merlin Nagyterem:
13.00-15.00: A legjobb 10 VJ Opusz vetítése
15.00-18.00: VJ Sampion kategória - élő mixek döntő
18.00-20.00: VJ Tusa
20.00-21.00: Utazás a koponyám körül - Audiovizuális show (Naga-Monkey Presso-Spacedevil)
21.00-22.00: Díjkiosztó Gála
22.00-04.00: Party >>
United Colors of House különkiadás
Jesse Rose (FrontRoom / Dubsided, UK)
Naga (Hairy Records)
Beta (Hairy Records)
Marvin (UCH)
Erká (Nowsound)
Visuals: VJ Sampion és VJ Tusa bajnok, Monkey Presso + Spacedevil Intersputnik led set
Vetitő terem:
14.00-22.00: Konzerv kategória vetítése
KÜLFÖLDI FELLÉPŐ BIÓK:
VJ Anyone
VJ Anyone 1997-óta foglalkozik vj-zéssel; akkoriban Tiga montreali klubjában tevékenykedett, majd Londonba költözött. 1999-óta megfordult mindenhol a
világon, rengeteget játszott Ibizán, Ázsiában. Az AV/social, a londoni audiovizuális csoportosulás egyik ötletgazdája és a mai napig ezen szeánszok lelkes szervezője. A DJ Mag tavalyi VJ-szavazásban ötödik lett, megelőzve több nagynevű, régóta működő VJ-csapatot. 2001 óta dolgozik DJ Motorboy-al, az évek során közösen alakítottak ki egy sajátos audiovizuális formanyelvet, melynek jelenlegi állapotát fogják prezentálni a Cinetrip VJ Tornán.
www.anyone.org.uk
Eclectic Method
Mi történik, ha három brit fickónak, egy hangmérnöknek, egy újságíróskodó scratch dj-nek és egy ex-külügyes zeneproducernek véletlenül ugyanabban a stúdióban van dolga, Boszniában? Összehaverkodnak, és elkezdenek bootleg-videólipeket gyártani, természetesen…Na jó, lehetett volna másként is, de akkor most szegényebb lenne a világ azzal a nem mindennapi audiovizuális élménnyel, amit az Eclectic Method (mert hogy róluk van szó) kínál, immár ötödik éve. A három tag - Ian, Jonny és Geoff - ugyanazt csinálja, amit a bootleg dj-k, de nem csak hangban, hanem képben is: fogják két eltérő műfajú szám klipjét, és összegyúrják őket. Élő AV-szettjeikben azután összedolgozzák ezeket a klip mash-upokat, effektekel dúsítva, rövid filmrészletekkel és egyéb mozgóképkocákkal megszórva a látványfolyamot, hozzá a zenét pedig legtöbbször remixelt formában tálalják. Produkciójuk olyan, mintha az MTV adásának non-stop egyvelegét néznénk hiphop-house-breakbeat dj-szettre vágva. Nem véletlen, hogy az elsők között voltak, akik legális bootleg-klipeket készíthettek a zenecsatorna erre szakosodott, Mash című műsorának, amely világszerte ismertté tette a nevüket. Hamarosan felfedezte őket a lemezipar is, azóta rendre kapják a klip-egyveleg megrendeléseket: a Prodigy, a Basement Jaxx, vagy a The White Stripes után legutóbb Fatboy Slim klipéletművét zanzásították. Az Eclectic Method elsősorban szórakoztatni és buliztatni akar, de nem lehet nem észrevenni a posztmodern iróniát abban, ahogyan a mainstream popslágereket és azok vizuális leképezéseit összeházasítják az underground kultúrával (pl. amikor Britney Spears azt énekli, „Hit me Baby, one more time!”, majd a követező pillanatban a baseball ütőkkel felszerelkezett NWA gangsta-rappereit látjuk). A nemzetközi film- és audiovizuális fesztiválok mindenesetre észreveszik, így az Eclectic Method gyakori vendége ezen seregszemléknek Cannes-tól a Sundance-ig, ahogyan rendszeresen megfordulnak nagyszabású elektronikuszenei partikon is, Ibizától Sao Paulón át Tokióig. Az Eclectic Method első DVD-je 2005-ben jelent meg We’re Not VJs címmel (ebben több mint 60 klipet dolgoztak össze), jelenleg több projekten dolgozna, köztük Quentin Tarantino Kill Billjének breakbeat remixén.
www.eclecticmethod.net
Flxer
A Flxer a 2003-as valenciai médiaművészeti fesztiválra készült el, mint interaktiv program.
Később az ötletadó, Gianluca Del Gobbo, úgy gondolta, hogy egy komplex flash-alapú VJ-szoftverré alakítja át, mely maga is flash alapokon nyugszik, így bármely számítógépes platformon különösebb erőforrások nélkül is vígan fut. A végleges verziót a 2006-os Sónar
fesztiválon prezentálták. A Flxer program köré egy viszonylag nagy kommuna csoportosult, akik mind VJ-k, és jellemzően az olasz underground színeit képviselve hirdetik az igét. A csoportosulás központja Róma, azon belül a Blue Cheese nevű kávézó, ahol a program gondolata először megfogant Gianluca fejében A Cinetrip VJ Tornára rajta kívül a Flxer három legmeghatározóbb figurája is tiszteletét teszi: Cool79, aki azon kívül, hogy VJ, graffitis és egyetemi tanár is (eredetileg építész), Meta2, aki ugyancsak graffiti irányból közelit, továbbá munkásságában a fotómontázsok illetve politikai felhangok igen erőteljesen jelen vannak, és végül Nikky, azaz Valeria aki médiaművészként tevékenykedik, illetve rendszeresen készít magáról videoblog szerű VJ-anyagokat. Jelen performanszuk alapja a Flxer 4-es verziójának neten keresztüli használata, vagyis egy transzkontinentális VJ-set
létrehozása, amibe bárki aktívan bekapcsolódhat.
www.flxer.net
Rich Thair
Rich Thair nem ma kezdte zenei pályafutását. Nyolc éve járja hétvégenként Európa bulijait, hirdetve a breaks-house-electro igét, hogy aztán hétköznapokon a kattantabb, kísérletezőbb, hallgatósabb elektronika híveinek szánt zenéivel pepecseljen. A '90-es évek elején indította el Flaw nevű kiadóját, ahol az első Aloof és az általa alapított Red Snapper track-ek is megjelentek, de a kísérletezőbb, dzsesszesebb zenekarai mellett dobolt a Beloved, Sandals és Sabres Of Paradise albumain is, bejárva velük a világot. Miközben a Red Snapper leigazolt a Warphoz, remixelgetett is a szabadidejében, nem kisebb neveknek, mint a Garbage, David Holmes, vagy Howie B, de kiváló dobosi címét azok is igazolhatják, akiknek szerzeményeiben közreműködött az elmúlt évek folyamán: Hybrid, Rennie Pilgrem, 2 Lone Swordsmen, Radioactive Man, stb. Élő dobok, elektronika, emberi hang, zenei tér. Tömören így jellemezhető a Rich és skót cimborája, Jake Williams (aka Jakeone) kettőse. Megismerkedésük még a Red Snapper idejében történt, ahol Jake potitekergetőként segített be. Egy szép napon viccből hamis, széteffektezett loopokat játszott be egy hangpróba során Rich dobkészlete mellett álló hangfalba, aki a geget komolyan vette, és rákontrázott. Az eredmény összekacsintás, és maga a TOOB lett. Hangok és ütemek bizarr és humoros elegye ez, mely mégis melodikus egésszé olvad a hallgató fülében, onnan acid, funk és dub érzéseket keltve, breakbeat vagy downtempo ritmusokon kúszik fel az agy bugyraiba. Előadásuk természetes folyománya zenekari előéletüknek: egy energikus élő produkció, improvizáció közben alakot öltő alkotómunka, alakja állandó organikus változást mutat. Lemezeik a Groovetech-en, Jake saját Flameboy cimkéjén, valamint a tavalyi bemutatkozó nagylemezük az ízléses elektronika kiadón, a Lo Recordingson látnak napvilágot. Éppen készül második "egészestés" anyaguk, mely 2007 elejére várható. Rich eközben szólóként is ügyködik: középtempós zenéi a Lee Coombs-féle Thrust, a Will Saul-féle Simple és a Tagsta kiadókon kerülnek ki a körforgásba.
Jesse Rose
Fiatal kora ellenére Jesse büszke lehet arra, amit eddig elért: 27 évesen egy album, több sikeres EP és számos 12” áll a neve mellett olyan kiadóknál, mint a Classic, Dubsided, Artform, illetve saját Made to Play és Front Room Recordings. Jesse 2000-ben kezdett neki addigi legnagyobb projektjének Chris Belsey-vel és megszületett a Front Room Recordings. A címkét a house közösség, többek között Jon Carter, Nathan Coles, Laurent Garnier, Funk D’Void és a Tiefschwarz is lelkesen támogatta és olyan neves előadók munkái jelentek itt meg, mint például a Solid Groove, Trevor Loveys, Jamie Anderson, Atlantic Fusion, Rob Mello vagy John Tejada. Ha már címkékről van szó, szintén meg kell említeni Jesse más érdekeltségeit is; a Loungin’ Recordings-ot, amely a Masters At Work, Gilles Peterson vagy a Jazzanova egyik kedvenc kiadója, illetve az újonnan alakult Made To Play címkét. Saját neve alatt kiadott nagysikerű kiadványai mellett Jesse rendszeresen készít remixeket is olyan előadóknak, mint például Riton, Radio Slave, Elite Force, Kosma & Trevor Loveys. Persze nem csak egyedül szeret dolgozni: Induceve néven Dave Taylorral azaz Solid Groove/Switch-el adnak ki muzsikákat, de rendszeresen dolgozik Trevor Loveys-al is Izit? néven. Jesse Anglia egyik legkeresettebb house lemezlovasa, aki gyakran játszik Európa legelismertebb klubjaiban is (Fabric, Basics, WMF). Jelenleg életének legsikeresebb korszakát éli: a Dubsided-en és a Front Room-on megjelent munkái hatalmas sikernek örvendenek mind a mai napig, és az Induceve és Izit? duók szintén rendkívül népszerűek. Emellett a Front Room-nál megjelent nagylemezét, melyen neves előadókkal működött közre, nem sokára egy szóló album is követi és úgy tűnik, hogy a Made to Play címke is beérik az idén.
© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó