Zach Saignaw, azaz Shigeto egészen frissen tűnt fel az úgynevezett „post-dubstep” szcénában, hogy tavaly a Ghostly International jóvoltából alaposan megszórja közönségét egy sorozat EP-vel, aztán a sorozatot megkoronázandó, az év végén a Full Circle nagylemezzel. A Detroit-környéki egyetemvárosból, Ann Arborból származó, japán nagyszülőkkel bíró, de Londonban is több évet eltöltő, jelenleg Brooklynban élő művész igazi műfajok közötti-feletti produkcióján jócskán nyomot hagynak Detroit fémes ritmusai, a brit főváros folyton új utakat kereső kísérletezőkedve, a keleti part absztrakt hiphopja. Mindehhez, a családi hagyományból merítve, némi élő dzsessz – Shigeto gyerekkorában dobolni tanult, eredetileg dzsesszdobosnak készült New York-ban -, hiszen Shigeto élő fellépésein a laptopok-kütyük mellől előszeretettel ül be a dobszerkó mögé, hogy némi hozzáadott beattel dobja fel az amúgy sem egyszerű ütemeket.
Shigeto japánul annyit tesz: „nagyra nőni”. Ez nem csupán arra utal, hogy koraszülöttként alig fél kilós testsúllyal látta meg a napvilágot, hanem arra is, hogy folyamatosan kísérletező, már-már experimentális művészről van szó. Shigeto állandóan keresi az egyensúlyt az élő és elektronikus zene között, live actjei elbűvölően kiszámíthatatlan, gazdag szövetű produkciók: az ambienttől az űrjazzig, a dubsteptől az absztrakt hiphopig terjed a skála.
http://iamshigeto.com/
http://www.myspace.com/shigeto
Harmonic 313, Jedi Knights, Global Communication, Troubleman – ezek a nevek egyrészt egy elektronikuszenei kézikönyv alapvető fejezetei, másrészt mind-mind egyetlen embert takarnak: a kortárs elektronika megkerülhetetlen géniuszát, Mark Pritchard-t. Pritchard néhány évvel ezelőtt találkozott Steve Spacekkel, a modern elektronikus soul nagy megújítójával (érdekesség, hogy a Space Is Called előző, májusi állomásán az egykori Spacek zenekar másik tagja, Morgan Zarate lépett fel). Néhány elszórt kollaboráció után a Warp Records látott fantáziát a duóban, és a két zenész-producer Africa Hitech művésznév alatt elkészítette eufóriával várt nagylemezét, a május végétől hozzáférhető 93 Million Milest.
Pritchard és Spacek nem mindennapi lemezt hozott össze: nehéz, valósággal lehetetlen műfaji határok közé szorítani: sokoldalú, változatos, kaleidoszkópszerűen irizáló album a 93 Million Miles (elég csak ránézni a borítóra), amiben ott kavarog az elmúlt húsz év teljes elektronikai repertoárja. Csattogós tech-house témákra laza dubos reggae-k válaszolnak, néhol feltűnik a Spacek future soul-ja, helyenként darabokra szedett, dancehallos sound system hangzás, de ott bujkálnak az anyagban a legkorszerűbb UK bass-effektek is. Mindezekhez Steve Spacek adja változatos, hol Jamaikára emlékeztető, hol afrikai blues-okat idéző énekbeszédét. Nem túlzás azt mondani, hogy az Africa Hitech, Mark Pritchard és Steve Spacek kzös élő fellépése a nyár egyik legizgalmasabb partiakciójának ígérkezik.
http://www.myspace.com/africahitech
http://warp.net/records/africa-hitech
A Space Is Called sorozat következő estjei az A38 Hajón:
Robot Koch (D) live, Herrmutt Lobby (B) live
2011. július 23., szombat 22h
Fulgeance (F) live, 1000names (BG) live
2011. augusztus 27., szombat 23h
A programváltoztatás jogát fenntartjuk. Részletes program, bőséges információk, interjúk, fotók, galériák, belehallgatás, fórum és jegyvásárlás a www.a38.hu oldalon. A fellépésre jegy vásárolható személyesen az A38 Hajón, az összes elérhető jegyirodában, bankkártyával az A38 Hajó honlapján, illetve az ismert online jegyirodákban.
Kapunyitás a programok meghirdetett kezdése előtt egy órával. A koncertteremben tilos a dohányzás, dohányzó vendégeink az A38 Hajó orrteraszán gyújthatnak rá.
További információ, sajtófotók, interjúlehetőség
Kozlov Sándor
A38 Hajó sajtókapcsolatok
06 30 948 48 34
kozlov@a38.hu
www.a38.hu
© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó