Pulzar

Művész

Martin Buttrich

Martin Buttrich

Martin Buttrich egy varázsló, aki a hétköznapokban egy csendes, szerény fickó. Buttrich sokáig csendestársként alkotott a stúdióban olyanoknak gyártva a slágereit, mint a popcicákból álló Sugarbabes formáció vagy éppen a német elektronikus ikonnak kikiáltott Timo Maas. Érdekesség, hogy írt anno italo house darabokat is.

 Martin Buttrich egy varázsló, aki a hétköznapokban egy csendes, szerény fickó. Buttrich sokáig csendestársként alkotott a stúdióban olyanoknak gyártva a slágereit, mint a popcicákból álló Sugarbabes formáció vagy éppen a német elektronikus ikonnak kikiáltott Timo Maas. Érdekesség, hogy írt anno italo house darabokat is. Grammy-díjra jelölték 

Tori Amos ‘Don't Make Me Come to Vegas’ című zenéjének remixéért. Ám mélyen a háttérben maradva alkotott, mások alá tolva a világot jelentő deszkákat. Végül, nem tudni, minek a hatására, de az biztos, hogy mindenki legnagyobb örömére, előbújt a függöny mögül, és saját hangját hallatva kidobta első 12”-esét. Persze, mivel a szakavatottak már régóta ismerték és becsülték a munkája miatt, azonnal le is csaptak rá. A Four:Twenty, a Poker Flat, a Cocoon vagy éppen Carl Craig Planet-E kiadója rögvest felsorakozott mögé, így egy percig sem jelentett számára gondot, hogy hol jelentesse meg a zenéit. Inkább fordítva történt: a kiadók álltak sorban a szerzeményeiért. Herr Buttrich továbbra is gyakran ül össze másokkal a stúdiójában. Sokat ötletelnek együtt például az immár sztárkategóriában lovagló Loco Dice-szal, sőt, közös kiadójuk, a Desolat már rég a meghatározó nemzetközi krémet dúsítja. Tengernyi zenei produktum fűződik Martin Buttrich nevéhez a közel két évtizednyi alkotás után, mégis az első önálló stúdióalbuma csak idén tavasszal jelent meg.

Buttrich saját Time Tools stúdiója a németországi Hannoverben működik, bár mostanában inkább New York utcáin futhatunk vele össze, illetve a szerencsés szemfülesek hamarosan Budapesten is, ugyanis a Made Inn csapatának egyik kiemelt vendége ő lesz ebben a szezonban az idén megjelent Crash Test című albumának turnéja keretében.

soundcloud.com/​martin-buttrich

Archív partyajánlók

Ajánlott lemezek

  • Chris Tietjen visszatér a Cocoon-hoz!

    A Cocoon egyik kedvence Chris Tietjen, júliusban visszatér a pultok mögé, hogy immáron negyedik Cocoon classics mixét megalkossa.
  • 10 éves a Poker Flat

    Steve Bug Poker Flat kiadója idén ünnepli 10. fennállását ezért a jeles esemény alkalmából egy 3 lemezes ünnepi album kerül kiadásra.
  • 10 éves a Poker Flat Recordings

    2009-ben érkezett tízedik születésnapjához a német elektronikus zene egyik legmeghatározóbb kiadója, a Steve Bug által vezetett Poker Flat Recordings
  • Terry Lee Brown Jr.- Terrys Cafe 10

    A német deep house fenegyereke elérkezett legendás sorozatnának 10. darabjához. A kiadvány rendhagyó módon két korongot tartalmaz. Az első korong a megszokott terrys cafe hangulatában telik olyan előadók műveivel mint: Milton Jackson, The Timewriter, Phonique és természetesen a mestertől is találhatunk egy művet a lemezen.

Kapcsolódó cikkek

  • Finisben az ESF Summer Edition 2011

    Célegyenesbe érkezett az Electronic Seasons Festival Summer Editionje! Kecskemét és környéke már lázasan készül, hiszen ilyen kaliberű, fesztivállá fejlesztett klubest még soha nem volt a városban. 2011. június 18-án feldübörögnek a basszusok a Messzi István Sportcsarnokban, hogy kezdetét vegye a minden tekintetben világszínvonalú és egyedülálló sorozat második felvonása…
  • E-zenei mentor az ESF élén – interjú Lőrincz Sándorral

    Az Electronic Seasons Festival nyári kiadása már itt van a nyakunkon, mi pedig most rendhagyó módon nem a sztárvendégeket, hanem az ESF brand menedzserét kaptuk el pár kérdés erejéig, mivel azt hallottuk róla, hogy „nagyon komoly forma”. És már ezzel is kicsit hangolódhatunk az interjúalany laza, szlengben gazdag kifejezésmódjához… Ezzel pedig beengedjük egy kicsit a kulisszák mögé az ESF közönségét…

  • Top 100 track 2010-ből a Bleep szerint

    A digitális zeneértékesítés legizgalmasabb helye, a Bleep zeneáruház összállította 2010 szerinte legjobb zenéit, amiket egy kedvezményes árú csomagban most bárki megvásárolhat.
  • Grünanlage fesztivál újratöltve!

    Az évente megrendezésre kerülő The Grünanlage fesztivál ismét visszatér!

Biográfiák

Zenei stílusok

  • Dance

    A dance (az angol dance „tánc” szóból) a modern, többnyire elektronikus eszközökkel – szintetizátorokkal vagy számítógéppel – előállított tánczenei műfajok gyűjtőneve.
  • Trance

    A trance az 1990-es évek kezdeti szakaszában kialakult zenei műfaj. Szülőhelyének Frankfurt tekinthető. Szerteágazó, és állandóan változó műfaj, melynek számos ágazata van.
  • Progressive House

    A progressive-house eredetileg Nagy-Britanniából indult hódító útjára a korai 90-es években az amerikai és az európai house stílusok keveredésével, olyan születendő alirányzatok mellett, mint az italo house, az experimentális techno, vagy az ambient house. Jelenleg a legsikeresebb elektronikus tánczenei kiadványok e stílusból kerülnek ki, ha mindenképpen címkézni szeretnénk, bár ez egyre nagyobb kihívást jelent.
  • House

    A diszkó,electro, funk, synthpop és az R&B stílus leszármazottja. Tipikus hangszerei a szintetizátor, dobgép, sequencer, sampler. Az első, kifejezetten house zenét játszó klub Chicagóban jelent meg Music Box néven.
  • Techno

    Az első időszakban általában a Roland TB303/TR808 / TR909 dobhangmintákból egyszerű 4/4-es lábdobbal, és az első analóg szintetizátorokkal majd virtual analog hangszerekkel készítették a művészek ilyen stílusú zenét.

Helyszín

  • Európa Hajó

    Szilágyi Dezső tér Budapest 1011
  • Papp László Sportaréna

    A Népstadion közvetlen közelében található új, modern csarnok, mely eddig is igen sok érdekes és izgalmas partynak adott helyet.

Ajánlott rádiók

© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó